• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Poslankyne Mierna a Brisudová navrhujú zdaniť vstupné na zábavné, kultúrne, športové a rekreačné podujatia

Poslankyne Mierna a Brisudová navrhujú zdaniť vstupné na zábavné, kultúrne, športové a rekreačné podujatia

Títo návštevníci využívajú širokým spôsobom verejnú infraštruktúru daného regiónu, cesty, dopravu, produkujú odpad a podobne.

Nezaradené poslankyne Národnej rady SR Anna Mierna a Martina Brisudová navrhujú od začiatku budúceho roka zdaniť vstupné alebo poplatok vyberaný od návštevníkov zábavných, kultúrnych, športových, rekreačných a obdobných podujatí.

Týmto krokom chcú zabezpečiť nový príjem do rozpočtu obcí a miest. Vyplýva to z návrhu novely zákona o miestnych daniach, ktorý poslankyne predložili do parlamentu.

Cestovný ruch stojí samosprávy viac

Samosprávy v súčasnosti vyberajú daň za ubytovanie. Cestovný ruch však podľa poslankýň zahŕňa omnoho širší rozsah činností, ako je len ubytovanie. Sú to mnohé aktivity, ktoré sú často hlavným dôvodom pre to, aby turista prišiel práve do danej lokality.

„Títo návštevníci využívajú širokým spôsobom verejnú infraštruktúru daného regiónu, cesty, dopravu, produkujú odpad a podobne. To všetko sú oblasti, ktorých budovanie a údržba si vyžaduje veľké náklady z rozpočtov samospráv,“ argumentujú predkladateľky návrhu.

Nový zdroj príjmov

Okrem dane z ubytovania v súčasnosti sektor cestovného ruchu neprispieva do rozpočtov samospráv.

„Je preto potrebné vytvoriť touto miestnou daňou zdroj príjmov pre samosprávy a oblastné organizácie cestovného ruchu, ktoré tak získajú zdroj pre financovanie skvalitňovania tejto oblasti a zlepšovanie infraštruktúry, ktorá slúži cestovnému ruchu aj miestnym občanom,“ uviedli poslankyne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie