• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Poslankyňa Šuteková chce zmeniť paragraf 363, na rozhodnutia generálneho prokurátora by bolo možné podať sťažnosť

Poslankyňa Šuteková chce zmeniť paragraf 363, na rozhodnutia generálneho prokurátora by bolo možné podať sťažnosť

Poslankyňa Miriam Šuteková navrhuje zaviesť preskúmateľnosť rozhodnutia generálneho prokurátora podľa paragrafu 363 prostredníctvom inštitútu sťažnosti.

8.4.2023 (SITA.sk) -  Poslanci Národnej rady SR budú na májovej parlamentnej schôdzi rokovať o novele Trestného poriadku. Predložila ju nezaradená poslankyňa Miriam Šuteková, ktorá do parlamentu prišla na kandidátke strany Za ľudí.

Preskúmateľnosť rozhodnutia

Navrhuje zaviesť preskúmateľnosť rozhodnutia generálneho prokurátora podľa paragrafu 363 prostredníctvom inštitútu sťažnosti, čím bude možné podať sťažnosť voči uzneseniu generálneho prokurátora podľa spomínaného paragrafu.

Okruh osôb oprávnený podať sťažnosť by sa úpravou mal rozšíriť o orgány činné v trestnom konaní, ktorými sú policajt a prokurátor, ktorý vydal takto zrušené rozhodnutie v prípravnom konaní.

Ustanovenia paragrafu 363

Poslankyňa ďalej navrhuje upraviť ustanovenia paragrafu 363 takým spôsobom, aby generálny prokurátor mohol zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, okrem uznesenia o vznesení obvinenia, ak už bolo rozhodnuté o vzatí obvineného do väzby a uznesenia o začatí trestného stíhania.

Nevyvážené právomoci

Nevyvážené právomoci generálneho prokurátora odporúča Slovensku obmedziť aj Európska komisia, ktorá odporučila harmonizovať pravidlá pre generálneho prokurátora tak, aby boli v súlade s ďalšími členskými krajinami Európskej únie, a taktiež v súlade s princípom právneho štátu a zákonnosti," uviedla Šuteková v návrhu.

Taktiež tvrdí, že zrušenie uznesenia o vznesení obvinenia zo strany generálneho prokurátora prostredníctvom využitia mimoriadneho opravného prostriedku podľa paragrafu 363 z dôvodu porušenia zákona vytvára v konaniach, v ktorých súd už rozhodol o vzatí obvineného do väzby, neželanú kolíziu rozhodnutia generálneho prokurátora s rozhodnutiami súdov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie