• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Poslanec Čekovský neuspel so svojou novelou zákona o RTVS, nepodržali ho ani koaliční poslanci

Poslanec Čekovský neuspel so svojou novelou zákona o RTVS, nepodržali ho ani koaliční poslanci

Cieľom predloženého návrhu bolo do zákona o RTVS zaviesť etickú komisiu a chrániť slobodu prejavu redaktorov.

17.3.2021 (Webnoviny.sk) - Koaličného poslanca Kristiána Čekovského (OĽaNO) mrzí, že novela zákona o Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) neprešla do druhého čítania napriek tomu, že bola schválená koaličnou radou. Povedal to pre agentúru SITA.

Cieľom ním predloženého návrhu bolo do zákona o RTVS zaviesť etickú komisiu ako nový nezávislý orgán, ktorý dohliada na dodržiavanie etických a právnych noriem novinárskej práce v RTVS.

Parlament novelu neposunul do druhého čítania, za hlasovalo 62 poslancov. Proti bolo 59 členov zákonodarného zboru, medzi nimi aj poslanci hnutia Sme rodina.

„Mrzí ma, že nielen opoziční, ale ani niektorí koaliční poslanci nepodporili väčšiu nezávislosť a ochranu novinárov v RTVS. Stalo sa tak napriek tomu, že návrh riadne prešiel koaličnou radou a vo včerajšej rozprave k nemu nemal nik okrem Smeru žiadne pripomienky,” dodal Čekovský.

Hlavným cieľom návrhu bolo chrániť slobodu prejavu redaktorov a ďalších zamestnancov pred vonkajšími i vnútornými tlakmi, vytvárať im optimálne pracovné podmienky potrebné pre nezávislú žurnalistiku a tvorbu programov, a tiež posilniť dôveru verejnosti v zodpovedný prístup RTVS k otázkam dodržiavania profesijnej etiky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie