• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Poslanci za SaS chcú rodičom detských onkologických pacientov priznať po liečbe príspevok na opatrovanie

Poslanci za SaS chcú rodičom detských onkologických pacientov priznať po liečbe príspevok na opatrovanie

Odporúčame, aby mali takéto deti rodičov pri sebe počas celej liečby

Od septembra tohto roka by príspevok na opatrovanie mohli úrady práce a sociálnych vecí vyplácať aj rodičom, ktorí opatrujú maloletých pacientov s onkologickým ochorením, hematoonkologickým ochorením a maloletých pacientov zaradených do transplantačného programu.

Finančná podpora pre rodičov

Takýto legislatívny návrh do parlamentu podala trojica poslancov z klubu Sloboda a Solidarita (SaS) Tomáš Lehotský, Vladimír Ledecký a Anna Zemanová. Novelou zákona chcú zabezpečiť rodičom detských onkologických pacientov finančnú podporu po ukončení onkologickej liečby ich detí.

„Cieľom je zlepšiť a zefektívniť podporu pre tieto rodiny,“ povedal na tlačovej besede poslanec Tomáš Lehotský.

Návrh podporuje aj Szalay

Kandidát strany SaS na ministra zdravotníctva Tomáš Szalay tento návrh podporuje, aby deti s onkologickým ochorením neboli nútené chodiť do kolektívu a neboli odlúčené od rodičov. Zapojenie rodiny počas liečby je totiž podľa neho veľmi dôležité.

„Odporúčame, aby mali takéto deti rodičov pri sebe počas celej liečby,“ povedal. Upozornil na to, že do roku 2040 sa na Slovensku očakáva 30-percentný nárast počtu onkologických ochorení. „Je to najviac spomedzi krajín V4,“ povedal.

Na Slovensku pritom podľa neho chýba schéma včasného prístupu k onkologickej liečbe, ako aj kvalitný skríning ochorení. Doriešiť tiež podľa Szalaya treba daňové otázky, ak lieky darujú farmaceutické spoločnosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie