• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Poslanci pokračujú v rokovaní o programovom vyhlásení vlády, v utorok sa bude zrejme aj hlasovať (naživo)

Poslanci pokračujú v rokovaní o programovom vyhlásení vlády, v utorok sa bude zrejme aj hlasovať (naživo)

Rokovanie parlamentu o vyslovení dôvery vláde a programovom vyhlásení.

21.11.2023 (SITA.sk) - V parlamente v utorok od 9:00 pokračuje rokovanie o programovom vyhlásení vlády (PVV). V ústnej rozprave je k tomuto bodu prihlásených ešte približne 10 rečníkov. Minister zahraničných vecí za Smer-SD Juraj Blanár v relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol, že PVV podporí všetkých 79 poslancov vládnej koalície a hlasovať by sa malo v utorok. Opozičné strany KDH, Sloboda a Solidarita či Progresívne Slovensko avizovali, že PVV nepodporia, a tak nevyslovia dôveru vláde.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Premiér Robert Fico (Smer-SD) minulý týždeň v utorok predložil poslancom parlamentu programové vyhlásenie a súčasne ich požiadal o vyslovenie dôvery vláde. Do rozpravy o PVV sa písomne prihlásilo 50 poslancov, ústne sa následne prihlásilo ešte 24 rečníkov.

Fico vo svojom vystúpení v pléne uviedol, že so znením PVV je absolútne stotožnený, keďže bol prítomný pri formulovaní každého jedného odseku a cieľa v dokumente. Podľa premiéra bude „základným prameňom“, o ktorý sa bude opierať činnosť vlády a rozhodnutia vládneho kabinetu, Ústava SR. Taktiež uviedol, že rešpektujú a vážia si členstvo SR v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský minulý týždeň v stredu prirovnal PVV k novoročným predsavzatiam a očakával od neho viac. Dôvodom jeho očakávania bola skúsenosť členov vlády, ktorí už viackrát tvorili vládny kabinet. Podľa predsedu kresťanských demokratov malo byť PVV lepšie či odbornejšie.

Poslankyňa Vladimíra Marcinková (SaS) v stredu požiadala predsedu vlády Fica, aby sa skúsil vrátiť k bráneniu a stráženiu demokracie a skúsil neodtláčať novinárov a postavil sa čelom k ich kritike. Ako ďalej uviedla počas rozpravy, Fico istého času vedel strážiť demokraciu.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) v pléne uviedol, že rokujú o najdôležitejšom dlhodobom dokumente vlády SR. „Napriek tomu nás však o štyri roky nebudú ľudia hodnotiť podľa tohto vyhlásenia, ale podľa skutočných činov, ktoré zlepšia ich život,"  dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie