• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Poslanci na utajenom výbore riešili bezpečnostnú situáciu vo svete, ktorá má dosah aj na Slovensko

Poslanci na utajenom výbore riešili bezpečnostnú situáciu vo svete, ktorá má dosah aj na Slovensko

Na rokovaní výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva bol prítomný aj minister obrany Jaroslav Naď (OľaNO).

10.2.2022 (Webnoviny.sk) - Osobitný kontrolný výbor Národnej rady SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva v štvrtok rokoval o aktuálnej bezpečnostnej situácii v geopolitike aj s dosahmi na Slovenskú republiku.

Agentúre SITA to povedal člen výboru poslanec György Gyimesi (OĽaNO). Na rokovaní výboru bol prítomný aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

„Bol schválený program, ku každému bodu sa predložili materiály. Celý výbor bol v utajení, viac povedať nemôžem,“ dodal poslanec Gyimesi.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie