• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Poslanci bratislavskej župy odklepli zľavy na cestovanie ďalším skupinám ľudí

Poslanci bratislavskej župy odklepli zľavy na cestovanie ďalším skupinám ľudí

Všetky cestovné lístky IDS BK platia u všetkých zapojených dopravcov, ktorými sú Slovak Lines, Dopravný podnik Bratislava, Železničná spoločnosť Slovensko a RegioJet.

BRATISLAVA 16. júna (WebNoviny.sk) - Ďalším skupinám ľudí udelili zľavy na cestovanie v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Ťažko zdravotne postihnuté (ŤZP) deti a študenti, ktorí dochádzajú do špecializovaných škôl v okresoch Malacky, Pezinok a Senec a nemajú trvalý pobyt v Bratislavskom kraji, budú cestovať v rámci IDS BK zadarmo.

Na piatkovom zasadnutí zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) o tom rozhodli bratislavskí krajskí poslanci. Nadviazali tak na uznesenie poslancov hlavného mesta SR Bratislavy, ktorí o tom rozhodli koncom apríla.

Zadarmo budú tiež cestovať aj ŤZP deti a študenti, ktorí dochádzajú do špecializovaných škôl v hlavnom meste a nemajú v Bratislave trvalý pobyt, ako aj držitelia Zlatej Janského plakety a vyššej s trvalým pobytom v Bratislave.

Stopercentné zľavy

V súčasnosti so stopercentnými zľavami v rámci Bratislavy cestujú ŤZP ľudia s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji, bonus majú aj držitelia Diamantovej Janského plakety, účastníci protifašistického a protikomunistického odboja.


Podľa predsedu BSK Juraja Drobu budú náklady na rozšírenie zliav zo strany kraja pre deti a študentov s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí dochádzajú do špecializovaných škôl v okresoch Malacky, Pezinok a Senec a nemajú trvalý pobyt v Bratislavskom kraji, do tisíc eur ročne.

Ministerstvo školstva eviduje na území Bratislavského kraja šesť špecializovaných škôl.

Integrovaný dopravný systém

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji spustili 1. júna 2013 na území Bratislavy a okresu Malacky. Od 1. novembra 2015 dopravný systém rozšírili aj na okresy Pezinok, Senec a vybrané obce v Trnavskom kraji.

Integrovaný dopravný systém je systém dopravnej obsluhy určitého územia verejnou dopravou, ktorý zahŕňa viac druhov dopravy a linky viacerých dopravcov, v ktorých cestujúcich prepravujú podľa spoločných prepravných a tarifných podmienok.

Všetky cestovné lístky IDS BK platia u všetkých zapojených dopravcov, ktorými sú Slovak Lines, Dopravný podnik Bratislava, Železničná spoločnosť Slovensko a RegioJet.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie