• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

Poslalo už Slovensko na Ukrajinu stíhačky Mig-29? Novinár zverejnil fotku na Twitteri

Poslalo už Slovensko na Ukrajinu stíhačky Mig-29? Novinár zverejnil fotku na Twitteri

Ukrajinský novinár Illia Ponomarenko v sobotu zverejnil status na mikroblogovacej sieti Twitter so stručným popisom a fotografiou slovenskej stíhačky sovietskej výroby MIG-29. „Viac ako 12 prúdových stíhačiek Mikoyan MIG-29 pochádzajúcich zo Slovenska. No nie sú krásne?,“ napísal novinár.

Ochrana slovenského neba

Minister obrany SR Jaroslav Naď pritom možnosť posilniť ukrajinskú armádu o práve tieto stroje sovietskej výroby v boji proti okupantom pripustil až v čase, keď bude zabezpečená ochrana slovenského neba vďaka spolupráci so spojencami.

Šéf rezortu zároveň koncom júla uviedol, že tieto prestarnuté stroje bude armáda využívať maximálne do konca augusta. Od 1. septembra sa budú totiž na ochrane nášho vzdušného priestoru podieľať Česi a Poliaci.


„Hneď, ako sa to stane, môžeme diskutovať o budúcnosti migov. Je to 11 lietadiel. Každé z nich má hodnotu približne 35 miliónov eur. Pre krajinu veľkosti Slovenska nie je jednoduché darovať takúto vyzbroj Ukrajine bez výraznej náhrady a finančnej podpory zo strany našich priateľov a spojencov. Sme pripravení o tom diskutovať,“ uviedol Naď pred dvoma týždňami po rokovaní s britským náprotivkom Benom Wallaceom.

Ľady sa pohli

V tom čase pritom Naď nevylúčil ani možnosť, že by sme stíhačky Ukrajine darovali. „Ešte sme neprijali rozhodnutie. Momentálne sa ani o ňom nediskutuje. Ale sme na túto debatu pripravení, ak príde nejaký návrh od niektorých našich spojencov alebo z Ukrajiny,“ doplnil.


Aktuálne sa však zdá, že ľady sa pohli a našim východným susedom sme predsa len poskytli stíhačky, o ktoré nás ešte vo februári žiadali a s ktorými majú ukrajinskí armádni piloti bohaté skúsenosti.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie