• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Poskytnutie kazetovej munície bolo podľa Bidena „náročné rozhodnutie“, na Ukrajinu však už dorazila

Poskytnutie kazetovej munície bolo podľa Bidena „náročné rozhodnutie“, na Ukrajinu však už dorazila

Volodymyr Zelenskyj v stredu poďakoval Bidenovi za americkú vojenskú pomoc a povedal, že dodávky kontroverznej kazetovej munície pomôžu Ukrajine v boji proti Rusku.

14.7.2023 (SITA.sk) - Kazetová munícia poskytnutá Spojenými štátmi dorazila na Ukrajinu, oznámil vo štvrtok Pentagon. Jej dodanie už skôr spravodajskej televízii CNN potvrdil ukrajinský generál.

Poskytnutie kazetovej munície

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena rozhodla o poskytnutí kazetovej munície v rámci nového balíka vojenskej pomoci. Prezident sa v televízii CNN vyjadril, že poskytnutie kontroverznej a mnohými krajinami zakázanej munície bolo „náročné rozhodnutie“, ale presvedčilo ho to, že Kyjev potrebuje muníciu pre svoju protiofenzívu voči Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Medzinárodný dohovor, ktorý zakazuje výrobu kazetovej munície a odrádza od jej používania podpísalo viac ako 120 krajín na celom svete - nie však USA, Rusko alebo Ukrajina.

Moskva aj Kyjev pritom už túto muníciu počas vojny použili a ukrajinskí oblastní predstavitelia pravidelne obviňujú ruské sily, že ju používajú na útoky proti civilistom.

Samit NATO v Litve

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu poďakoval Bidenovi za americkú vojenskú pomoc a povedal, že dodávky kontroverznej kazetovej munície pomôžu Ukrajine v boji proti Rusku.

Dvojica sa stretla počas samitu NATO v Litve, kde západné krajiny prijali nové prísľuby o dodávkach zbraní a munície na boj proti ruskej invázii.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie