• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Poriadna facka pre Hamrana? Potvrdenie o zotrvaní pre ilegálnych migrantov sa prestali vydávať, informoval Taraba

Poriadna facka pre Hamrana? Potvrdenie o zotrvaní pre ilegálnych migrantov sa prestali vydávať, informoval Taraba

Minister životného prostredia Tomáš Taraba a bývalý prezident policajného zboru Štefan Hamran.

Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (SNS) informoval, že polícia prestala vydávať potvrdenia o zotrvaní pre ilegálnych migrantov. Bývalý policajný prezident Štefan Hamran sa naopak toho času vyjadril, že zákon nepustí a policajt nemá možnosť potvrdenie nevydať.

Zákon o pobyte cudzincov

V čase najväčšieho náporu nelegálnych migrantov na Slovensku sa vtedajší policajný prezident Hamran vyjadril spôsobom, že migranti zostávajú na Slovensku vďaka potvrdeniu o možnosti zotrvať v našej krajine, ktoré polícia vydáva na základe zákona o pobyte cudzincov, ktorý v roku 2018 predkladal do parlamentu Robert Fico za pomoci vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Hamran toho času tvrdil, že policajt nemá možnosť potvrdenie nevydať, keďže sa o vydaní tohto dokumentu píše priamo v zákone. „Niektorí politici sa vyjadrujú tak, akoby polícia konala protiprávne. Lenže polícia má možnosť konať len v intenciách zákona. My zákony neprijímame, ale riadime sa zákonmi, ktoré boli schválené parlamentom,“ vysvetľoval vtedy Hamran.

Štatistika z rokovania vlády

Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba aktuálne na sociálnej sieti informoval, že potvrdenie o zotrvaní polícia prestala vydávať ilegálnym migrantom.

„Pamätáte si, ako sme pred voľbami hovorili, že Hamranova polícia nezákonným spôsobom vydáva tzv. papieriky ilegálnym migrantom, o ktorých absolútne nič nevedeli? Hamran vtedy rozprával, že musia to vydávať pretože tu existuje nejaký zákon,“ pripomenul v úvode Taraba.

„Na vláde sme si vypýtali štatistiku, a zrazu, čuduj sa svete, po príchode novej vlády polícia tieto potvrdenia prestala vydávať. Je to jasný dôkaz, že pravdu sme mali my, a že neexistoval žiaden zákonný dôvod ľuďom, o ktorých nikto nič nevie, ktorí nemajú žiaden legálny pobyt na Slovensku, ktorí si vymýšľajú vlastnú identitu, je ilegálne čokoľvek vydávať,“ kritizoval Taraba kroky bývalej vlády a vtedajšieho vedenia polície.


Podpredseda vlády podčiarkol, že aj vďaka rozhodnosti a opatreniam novej vlády môžeme dnes hovoriť o klesajúcej štatistike ilegálnej migrácie na Slovensku. Celé vyjadrenie Tarabu si pozrite vo videu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie