• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňoch

Poprad a Spišská Nová Ves darujú seniorom respirátory, do schránok by im mali prísť v najbližších dňoch

Odporúčajú ich nosiť na miestach, kde sa zdržiava viac ľudí.

27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Poprad daruje obyvateľom, ktorí v tomto roku dovŕšia vek 65 rokov respirátory FFP2. Radnica o tom informuje na svojej webstránke s tým, že celkovo ich rozdajú približne 20-tisíc kusov. Jeden občan dostane dva kusy týchto respirátorov.

„Distribuovať ich začneme od pondelka 1. februára. Mesto má k dispozícii zoznamy obyvateľov, čiže nie je potrebné sa hlásiť. Respirátory budú distribuované zadarmo zamestnancami mestského úradu do schránok,“ priblížila samospráva.

Mesto Poprad žiada seniorov, aby respirátory využívali účelne, teda najmä v interiéroch, kde sa zdržiava viac ľudí, v mestskej hromadnej doprave, obchodoch, lekárni, na pošte a podobne.

Aj v Spišskej Novej Vsi pristúpilo mesto k podobnému kroku. V najbližších dňoch roznesú dobrovoľníci Centra voľného času a klubu mladých tisíce respirátorov FFP2, ktoré radnica kúpila pre obyvateľov s vyšším rizikom na ochorenie COVID-19. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti. Sú určené obyvateľom nad 60 rokov veku s trvalým pobytom v meste.

„Respirátor poskytuje vyššiu ochranu ako rúško, preto ho odporúčame použiť na miestach, kde nie je možné vyhnúť sa kontaktu s inými ľuďmi, napríklad v čakárni u lekára, na pošte a podobne,“ dodáva samospráva.

Lekári na Slovensku dostali do rúk nové liečivo na boj proti COVID-19, minister Krajčí povolil neregistrovaný Ivermectin

Zákaz vychádzania od 27. januára má nové výnimky. Zoznam, kde (ne)potrebujete negatívny test na COVID-19

Je nádejou pri liečbe Covidu 19 liek Ivermektin ?

Protizápalový liek kolchicín je účinný pri liečbe ochorenia Covid-19

Čo nám lockdown vzal: Návrat do normálu môže byť náročný pre dospelých, deti aj zvieratá, tvrdí psychologička

Koronavírus bude hýbať svetom aj v novom roku, sociológ však očakáva postupnú stabilizáciu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie