• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Popieračovi holokaustu Magátovi prehľadali vo Švajčiarsku dom, našli tam nacistické materiály aj zbraň

Popieračovi holokaustu Magátovi prehľadali vo Švajčiarsku dom, našli tam nacistické materiály aj zbraň

Marián Magát je stíhaný pre výrobu a rozširovanie extrémistických materiálov, ako aj popieranie holokaustu na internete.

1.4.2022 (Webnoviny.sk) - Švajčiarska polícia na žiadosť slovenských kolegov vykonala v utorok 29. marca domovú prehliadku v nehnuteľnosti, kde mal prihlásený pobyt Marián Magát stíhaný pre extrémizmus.

Ako informoval na sociálnej sieti Policajný zbor SR, počas prehliadky švajčiarski policajti zaistili väčšie množstvo extrémistických materiálov s nacistickou symbolikou, ako aj nelegálne držanú strelnú zbraň a väčšie množstvo nelegálne držaného streliva.

Obvinený je v 37 skutkoch

Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila Mariána Magáta po skončení pojednávania na súde v Žiline 24. januára. Stíhaný je pre výrobu a rozširovanie extrémistických materiálov, ako aj popieranie holokaustu na internete a tiež v súvislosti s knihou Židokracia, ktorej je autorom.

Celkovo má ísť o 37 skutkov. Súdy následne rozhodli o jeho väzobnom stíhaní pre hrozbu pokračovania v trestnej činnosti.

Odsúdený bol aj v inom prípade

Marián Magát je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V inom prípade bol v roku 2017 za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdený na tri roky podmienečne, v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie