• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Pomôžeme Vám premeniť sny na skutočnosť

Pomôžeme Vám premeniť sny na skutočnosť

Je zrejmé, že obnova bytového domu nie je lacná záležitosť. Úspory na energiách, ktoré prináša, však často pokryjú aj celé náklady na obnovu.

Patríte aj vy k tým ľuďom, ktorí žijú v bytovom dome? Je nás asi polovica spomedzi všetkých obyvateľov Slovenska.

A viete že, približne polovica zo všetkých bytových domov by v súčasnosti mohla, ba dokonca mala byť vynovená, ale zatiaľ na svoju príležitosť len čaká?

Ak váhate, či svojím súhlasom podporiť obnovu aj toho vášho, predstavte si napríklad toto.

Prichádzate z práce a svoje auto zaparkujete pred bytovkou, ktorá vyzerá ako keby ju včera odovzdali do užívania. Krásna, čistá, voňavá. Vstúpite cez vynovenú bránu chránenú digitálnym vrátnikom. Poštu si vyberiete zo zabezpečenej schránky a k svojmu bytu sa vyveziete novým nehlučným výťahom. Vstúpite a vidíte, že aj doma to máte trochu iné ako v minulosti. Okná v nových rámoch sedia ako uliate. Tesnia. Zvonka dnu neprepúšťajú chlad ani nepohodu a zvnútra von zase draho zaplatené teplo. Žiadne zrážanie pár, plesne či studené steny. Bonusom navyše je dobrý pocit, že hodnota vášho bytu vďaka obnove domu stúpla o nemalú sumu.

Buďte bez obáv

Zdá sa vám táto predstava ako nedosiahnuteľná? Opak je pravdou. Spoločnosti, ktoré sa venujú obnove bytových domov dokážu zabezpečiť takýto „zázrak“ doslova na kľúč. V prípade kvalitnej prípravy projektovej dokumentácie, výbere šikovného zhotoviteľa a pri zabezpečení potrebného objemu financií nebude dlho trvať ani nepohodlie vyvolané stavebnými úpravami. Áno, potrebné je urobiť viacero druhov prác, a v tom správnom poradí. Ale výsledok je na nezaplatenie.


Čo je potrebné urobiť

- odstrániť systémové poruchy a chyby v statike domu

- vymeniť okná, vstupné brány, opraviť schodiská, výťahy, spoločné priestory, balkóny a lodžie

- zatepliť obvodové múry, opraviť, zatepliť a zaizolovať strechu

- obnoviť izolácie v základoch a suteréne domu

- vykonať zmeny vo vnútorných rozvodoch energetických systémov (kúrenie a príprava teplej vody)

- vymeniť a izolovať vnútorné rozvody

- vyregulovať vykurovaciu sústavu

- namontovať termostatické ventily na všetky radiátory


Čo získame obnovou

- predĺžime životnosť budovy

- znížime náklady na energie o 50 % aj viac

- zvýšime bezpečnosť svojho bývania

- eliminujeme zatekanie do bytového domu

- odstránime hygienické nedostatky – plesne

- zlepšíme architektonický vzhľad budovy

- zvýšime trhovú hodnotu bytov

- znížime emisie CO2

Kto nám výhodne požičia?

Je zrejmé, že obnova bytového domu nie je lacná záležitosť. Úspory na energiách, ktoré prináša, však často pokryjú aj celé náklady na obnovu. Stáva sa, že vlastníci bytov ani nemusia zvyšovať svoje mesačné platby do fondu údržby a opráv bytového domu. Otázkou zostáva, kto požičia vlastníkom bytov, aby si mohli dopriať lepšie, kvalitnejšie a v konečnom dôsledku aj lacnejšie bývanie? Možností je viacero, ale bezpochyby výbornou voľbou je Prvá stavebná sporiteľňa, ktorá sa tejto činnosti venuje už 17 rokov.


Praktický úverový program


Úroková sadzba tých najvýhodnejších úverov na obnovu bytových domov od PSS, a. s., sa v súčasnosti začína už od 1,49 % ročne. Splatnosť takéhoto úveru s jednoročnou fixáciou úrokovej sadzby v minimálnej výške aspoň 20 000 € môže trvať od 7 až do 30 rokov. Existujú aj iné riešenia. Fixácia úrokovej sadzby úveru môže byť nielen na jeden, ale aj na tri či päť rokov, prípadne na celú dobu splácania úveru. Úrokovú sadzbu úverov určených na významnú obnovu bytových domov nad 400 000 € banka stanovuje individuálne. PSS, a. s., umožňuje aj predčasné splatenie úveru, vďaka ktorému je možné prefinancovať až 100 % plánovaných opráv v bytovom dome. Úver dokonca netreba ani zakladať nehnuteľnosťou. Stačí len vinkulovať 3 mesačné splátky úveru, alebo zriadiť záložné právo k pohľadávkam fondu údržby a opráv bytového domu.


Viac informácií vám poskytnú obchodní zástupcovia PSS, a.s. Prídu za vami kamkoľvek, hoci aj na schôdzu vlastníkov bytov vo vašom bytovom dome. Ich zoznam nájdete na www.pss.sk, alebo zatelefonujte na 02/58 55 58 55


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Počasie