• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Pomoc samosprávam s vysokými faktúrami energií prešla do druhého čítania, dostať by mali desiatky miliónov eur

Pomoc samosprávam s vysokými faktúrami energií prešla do druhého čítania, dostať by mali desiatky miliónov eur

Obce, vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie majú v tomto období povinnosť zaplatiť zvýšené sumy faktúr za energie.

Mestá, obce a vyššie územné celky by mali do 28. apríla tohto roka dostať od štátu 244,3 milióna eur, ktoré budú slúžiť ako pomoc pri platení zvýšených súm za energie.

Zrýchlené konanie

Ide o výšku dane z príjmov právnických osôb určenú zákonom na tento rok po odpočítaní už poskytnutých mesačných splátok. Mestá a obce z tejto sumy dostanú viac ako 171 miliónov eur a vyššie územné celky 73,3 milióna eur.

Vyplýva to z návrhu novely zákona o rozpočtovom určení výnosu dane z príjmov územnej samospráve, ktorý parlament posunul do druhého čítania. Poslanci sa návrhom zaoberajú v zrýchlenom konaní.

„Obce, vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie majú v tomto období povinnosť zaplatiť zvýšené sumy faktúr za energie, pričom pomoc zo štátneho rozpočtu zo schém ministerstva hospodárstva bude nabiehať postupne,“ uviedlo ministerstvo financií.

Úhrada faktúr

Sumu 244,3 milióna eur štát samospráve poskytne na preklenutie obdobia do poskytnutia tejto pomoci a na to, aby mali mestá, obce a vyššie územné celky k dispozícii potrebnú likviditu na úhradu faktúr.

„Po poskytnutí prostriedkov zo štátneho rozpočtu si samospráva tieto sumy refunduje so zaplatenými faktúrami zo zdrojov z dane z príjmov a bude ich môcť použiť na plnenie svojich úloh,“ tvrdí rezort financií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie