• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Poľský turista neprežil pád z vrcholu Lomnického štítu, záchranári mu už nedokázali pomôcť

Poľský turista neprežil pád z vrcholu Lomnického štítu, záchranári mu už nedokázali pomôcť

Skupina Poliakov vystúpila na Lomnický štít a následne sa rozhodla ísť dole lanovkou.

3.5.2022 (Webnoviny.sk) - Tridsaťdeväťročný poľský vysokohorský turista v utorok vo Vysokých Tatrách neprežil pád z vrcholu Lomnického štítu. Pomôcť mu nedokázali ani privolaní horskí a leteckí záchranári. Ako informovala Horská záchranná služba, žiadosť o pomoc prišla v skorých ranných hodinách.

Skupina Poliakov vystúpila na Lomnický štít a následne sa rozhodla ísť dole lanovkou. Urobili tak všetci, okrem spomínaného muža, ktorý chcel dole zostúpiť peši. Po pár metroch sa pošmykol a spadol južným smerom do žľabu smerom na Lomnické sedlo.

O súčinnosť bola požiadaná posádka leteckých záchranárov, ktorí z heliportu v Starom Smokovci zobrali na palubu dvoch horských záchranárov a spoločne leteli na miesto. Záchranári mužovi po prílete už nedokázali pomôcť. Telo turistu následne transportovali do Starého Smokovca.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie