• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Poľsko podľa Putina zabudlo, že „západná časť krajiny je darom Stalina“

Poľsko podľa Putina zabudlo, že „západná časť krajiny je darom Stalina“

Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak oznámil, že Varšava posilní poľské hranice s Bieloruskom o dve dodatočné vojenské brigády.

21.7.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin obvinil Poľsko, že má územné ambície v častiach bývalého Sovietskeho zväzu. Ako referuje web news.sky.com, na adresu poľských lídrov povedal, že „zabudli“, že „západná časť Poľska je darom Stalina pre krajinu“.

Moskva by podľa Putina považovala akúkoľvek agresiu proti blízkemu spojencovi Bielorusku, ktoré bolo súčasťou Sovietskeho zväzu, za útok na Rusko. Varoval, že Kremeľ bude reagovať na agresiu proti Bielorusku „všetkými prostriedkami, ktoré máme k dispozícii“.

Varšava posilní hranice s Bieloruskom

Komentáre ruského prezidenta prichádzajú po najnovšej odozve Poľska na to, že žoldnieri z Wagnerovej skupiny začínajú svoj výcvik v susednom Bielorusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak preto oznámil, že Varšava posilní poľské hranice s Bieloruskom o dve dodatočné vojenské brigády.

Rusko „potrebuje“ Suwalský koridor

Predseda obranného výboru ruskej Štátnej dumy Andrej Kartapolov vyhlásil, že Moskva by mohla použiť žoldnierov z Wagnerovej skupiny nachádzajúcich sa v Bielorusku na inváziu do Suwalského koridoru, pretože Rusko „potrebuje“ pre seba tento pás územia v poľsko-litovskom pohraničí.

Suwalský koridor predstavuje prvý kontaktný bod medzi silami Ruska a NATO a západní vojenskí plánovači varovali, že by mohol byť jedným z prvých cieľov Moskvy, ak by sa niekedy rozhodla eskalovať vojnu do konfrontácie so Západom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie