• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Poľsko mení spôsob vyberania mýta, ministerstvo zahraničia upozorňuje aj na ďalšiu novinku

Poľsko mení spôsob vyberania mýta, ministerstvo zahraničia upozorňuje aj na ďalšiu novinku

Poľsko prechádza na plne elektronický výber mýta.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Varšave upozorňuje cestujúcich na to, že od piatka 1. októbra už nebude možné platiť mýto pomocou palubných zariadení viaBOX a viaAUTO. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Platby prebehnú elektronicky

Rezort objasňuje, že doterajší používatelia zariadení viaBOX a viaAUTO by mali od piatka 1. októbra platiť za používanie diaľnic elektronicky prostredníctvom mobilnej aplikácie e-TOLL PL alebo pomocou palubných zariadení kompatibilných s týmto typom platby.

„Používatelia ľahkých vozidiel s prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 3,5 tony môžu do 30. novembra používať aj manuálny spôsob výberu mýta,“ uvádza rezort diplomacie.

Z ciest odstránia závory

Vodičov čaká od piatka aj novinka v podobe odstránenia závor na úsekoch spoplatnených diaľnic A2 (Konin-Stryków) a A4 (Wrocław-Sośnica), premávka na nich tak bude plynulá a bez zastavovania. Za použitie spoplatnenej diaľnice sa bude dať platiť prostredníctvom aplikácie e-TOLL PL, palubných zariadení, alebo formou elektronického cestovného lístka.

„Nákup takéhoto lístka bude možný napr. na čerpacej stanici a nákup si nevyžaduje inštaláciu žiadneho zariadenia ani prenos geolokačných údajov. Stačí zadať evidenčné číslo vozidla a určiť úsek cesty, na ktorom sa bude jazda vykonávať,“ uzatvára MZVEZ SR.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie