• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Poľsko a pobaltské štáty sú v prípade potreby pripravené uzavrieť hranice s Bieloruskom, ktoré tlačí do Európy migrantov 

Poľsko a pobaltské štáty sú v prípade potreby pripravené uzavrieť hranice s Bieloruskom, ktoré tlačí do Európy migrantov 

Ministri uviedli, že sledujú rastúce napätie na hraniciach NATO a EÚ s Bieloruskom, ktoré prijalo tisíce ruských vojenských žoldnierov a napriek zábranám tlačí do Európy migrantov z Blízkeho východu a Afriky.

28.8.2023 (SITA.sk) - Poľsko a pobaltské štáty, ktoré sú členmi Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v prípade akýchkoľvek vojenských incidentov alebo masívneho náporu migrantov uzavrú svoje hranice s ruským spojencom Bieloruskom. V pondelok na to upozornili ministri vnútra, ktorí rokovali o spoločných spôsoboch reakcie na čoraz zložitejšiu situáciu na hraniciach s Bieloruskom a Ruskom.

Žiadajú vyhostenie wagnerovcov

Ministri uviedli, že sledujú rastúce napätie na hraniciach NATO a Európskej únie (EÚ) s Bieloruskom, ktoré prijalo tisíce ruských vojenských žoldnierov a napriek zábranám tlačí do Európy migrantov z Blízkeho východu a Afriky. V prípade vojenského incidentu alebo veľkého náporu migrantov preto varovali pred rýchlou a koordinovanou reakciou.

Ministri Poľska, Litvy, Lotyšska a Estónska sa tak po rokovaniach vyjadrili pre médiá. V spoločnom vyhlásení žiadajú, aby vláda bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka zo svojho územia okamžite vyhostila žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny a tiež, aby odviedla migrantov z pohraničných oblastí a poslala ich do domovských krajín.

Nebezpečenstvo pre región

Minulotýždňová náhla smrť lídra žoldnierov Jevgenija Prigožina pri leteckom nešťastí v Rusku vyvolala otázky o budúcnosti Wagnerovej skupiny, ktorú poľský minister vnútra Mariusz Kamiński označil za „mimoriadne nebezpečnú“ a „demoralizovanú“ a zároveň uviedol, že žoldnieri predstavujú hrozbu pre občanov Bieloruska a celého regiónu.

Ruský vodca Vladimir Putin nariadil wagnerovcom, aby podpísali prísahu vernosti ruskému štátu. Vyplýva to z dekrétu zverejneného v piatok neskoro večer na webovej stránke Kremľa, ktorý okamžite vstúpil do platnosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.



Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie