• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Poľskí turisti uviazli vo Vysokých Tatrách, záchranári museli požiadať aj Letku Ministerstva vnútra (video+foto)

Poľskí turisti uviazli vo Vysokých Tatrách, záchranári museli požiadať aj Letku Ministerstva vnútra (video+foto)

Veľmi zlé poveternostné podmienky neumožnili ich evakuáciu za pomoci vrtuľníka.

28.6.2023 (SITA.sk) - Horskí záchranári v utorok vo Vysokých Tatrách pomáhali trom uviaznutým poľským turistom, matke s deťmi vo veku 14 a 18 rokov. Pod Sedlom Prielom sa dostali na snehové polia a neboli schopní pokračovať ďalej, dôvodom bola chýbajúca nutná výstroj. Ako po zásahu informovala Horská záchranná služba (HZS), o súčinnosť bola požiadaná aj Letka Ministerstva vnútra.

Nepriaznivé počasie

Záchrannú akciu komplikovalo nepriaznivé počasie, kvôli ktorému boli záchranári vysadení pomocou palubného navijaka pri Zbojníckej chate, odkiaľ pokračovali pozemne k uviaznutej skupine. Po príchode na miesto uviaznutých turistov zaistili a pripravili na prechod exponovanejšími časťami.

Spoločne preto zišli až na Zbojnícku chatu, kde napokon turisti na vlastnú žiadosť zostali.

Snehové polia

Horská záchranná služba už v minulosti upozornila, že aj napriek začatej letnej turistickej sezóny sa ešte v polohách nad 2-tisíc metrov nad morom v Tatrách vyskytujú snehové polia. To sa týka aj lokalít nad najnavštevovanejšími chatami, ako je Téryho či Zbojnícka chata, ale aj vysokohorských sediel.

„Zrána a v miestach v tieni sú tieto polia tvrdé ako betón. Odporúčame mať vo výbave turistické mačky, paličky alebo cepín a zvýšiť opatrnosť pri pohybe,“ pripomínajú horskí záchranári na svojej internetovej stránke.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie