• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Poľskí turisti uviazli a nocovali vo Vysokých Tatrách, na pomoc im leteli horskí záchranári (foto)

Poľskí turisti uviazli a nocovali vo Vysokých Tatrách, na pomoc im leteli horskí záchranári (foto)

Horskí aj leteckí záchranári postupne evakuovali všetkých turistov za pomoci palubného navijaku na heliport k Chate pri Zelenom plese.

23.7.2023 (SITA.sk) - Traja poľskí vysokohorskí turisti strávili noc v exponovanom teréne, kde uviazli medzi snehovými poliami vo Vysokých Tatrách. Na pomoc im v nedeľu leteli horskí aj leteckí záchranári po tom, ako ich kontaktovali ďalší turisti.

Tí počas výstupu na Jahňací štít začuli v oblasti Fľašky volanie o pomoc a svetelnú signalizáciu SOS pomocou čelovky. O záchrannej akcii informovala Horská záchranná služba (HZS).

Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu zobrala na palubu dvoch horských záchranárov a spoločne smerovali na miesto overiť situáciu.

Po prílete na miesto zistili, že v Medenej kotlinke sa nachádzajú traja poľskí vysokohorskí turisti, ktorí počas sobotného výstupu z Téryho chaty na Pyšný štít chceli zísť na Chatu pri Zelenom plese. Uviazli však v exponovanom teréne medzi snehovými poliami a v mieste, kde sa nenachádzal telefónny signál,“ opísala HZS.

Odtiaľ ich HZS transportovala do Starého Smokovca, turisti následne pokračovali samostatne.

Viac k téme: Horskí záchranári, Leteckí záchranári, Turisti
Zdroj: SITA.sk - Poľskí turisti uviazli a nocovali vo Vysokých Tatrách, na pomoc im leteli horskí záchranári (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie