• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Poľská turistka sa nevrátila z Rysov, nehybné telo našli záchranári pod vrcholom

Poľská turistka sa nevrátila z Rysov, nehybné telo našli záchranári pod vrcholom

Telo 22-ročnej poľskej turistky našli záchranári v západnej stene pod vrcholom.

9.9.2020 (Webnoviny.sk) -

Na Rysoch vo Vysokých Tatrách zomrela 22-ročná poľská turistka. V stredu skoro ráno boli horskí záchranári požiadaní o pátranie po poľskej turistke, ktorá sa nevrátila z túry. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webstránke.

Žena sa z Rysov už nevrátila

V utorok mala mladá žena v pláne ísť na Rysy. Jej známa zostala na Chate pod Rysmi. Keďže jej kamarátka sa nevrátila, požiadala o pomoc HZS.

To, že hľadaná žena bola na vrchole, neskôr potvrdila snímka jedného z fotografov, ktorý sa v tom čase na danom mieste nachádzal.

Nehybné telo našli poľskí záchranári

Horskí záchranári odovzdali informáciu aj kolegom z poľského TOPRu, ktorí už o skutočnosti vedeli a preverili, či hľadaná náhodou nezišla na ich stranu.

Poľskí záchranári preleteli vrtuľníkom oblasť Rysov. Zo vzduchu spozorovali v západnej stene pod vrcholom zo slovenskej strany nehybné telo. Informácie o polohe s GPS súradnicami odovzdali záchranárom HZS.

Pod Rysy smeroval aj vrtuľník Ministerstva vnútra SR, ktorý záchranárov vysadil v blízkosti miesta, kde sa hľadaná žena nachádzala. Telo spustili o 40 metrov nižšie na miesto dostupnejšie pre transport vrtuľníkom.

Telesné pozostatky boli po leteckom presune odovzdané polícii v Starom Smokovci.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie