• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Poľovníci sú proti Pročkovmu poslaneckému návrhu, vraj je likvidačný a organizujú protest

Poľovníci sú proti Pročkovmu poslaneckému návrhu, vraj je likvidačný a organizujú protest

Poľovníci protestujú proti poslaneckému návrhu novely zákona.

Poľovníci protestujú pred Národnou radou SR proti poslaneckému návrhu novely zákona o poľovníctve, a to vzhľadom na neochotu komunikácie a netransparentnú prípravu a možné negatívne následky pre občanov SR.

Neodborne a netransparentne pripravená

Slovenská poľovnícka komora vo štvrtok organizuje protest v priľahlom parku pred budovou Národnej rady SR proti podľa zverejneného stanoviska likvidačnému poslaneckému návrhu novely zákona o poľovníctve od poslancov OĽaNO Martina Fecka, Jozefa Pročka a Karola Kučeru.


Slovenskí poľovníci protestujú proti novele preto, že je podľa nich neodborne a netransparentne pripravená.

Jeden z predkladateľov v druhom čítaní podľa komory uviedol, že k predloženiu tohto návrhu ich viedli vyslovene politické pohnútky, čím zmietol zo stola vôľu 153-tisíc signatárov petície za zachovanie organizovaného poľovníctva na Slovensku.


„Novela rozbíja organizované poľovníctvo po viac ako 100 rokoch, poľovníctvo nebude jednotne riadené ani kontrolované, likviduje princíp verejnej občianskej kontroly, likviduje princíp presadzovania odbornosti a celoživotného vzdelávania poľovníkov, ruší princíp poľovníckej samosprávy a likviduje jednotný systém prípravy, realizácie, evidencie a kontroly skúšok z poľovníctva,“ upozorňuje poľovnícka komora.

Zrušenie povinného členstva SPK

Predkladatelia novely chcú vrátiť systém poľovníctva pred rok 2009 a zrušiť povinné členstvo v Slovenskej poľovníckej komore.


Podľa Jozefa Pročka chcú podporiť poľovníctvo a urobiť transparentnú jednoznačnú organizáciu, ktorá bude zastrešovať aj „ľudových poľovníkov“.


Tento zákon má podľa predkladateľov pomôcť hospodárom, ktorí prichádzajú o svoje majetky a investície a poľovníkom, aby naozaj poľovali a túto zver lovili.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie