• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Polovica zamestnaných Slovákov by mala dostať koncoročné odmeny. Patríte medzi nich?

Polovica zamestnaných Slovákov by mala dostať koncoročné odmeny. Patríte medzi nich?

Rozdiel je však vidieť pri výške príjmu. Koncoročné odmeny najčastejšie dostávajú vysokopríjmové skupiny, pravidelne je to u takmer polovice z nich, 15 % respondentov z tejto skupiny vo firme informovali, že tento rok koncoročné odmeny dostanú.

Koncoročné odmeny by mala dostať polovica zamestnaných Slovákov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu portálu Platy.sk.

Nejde však len o finančné odmeny, zamestnávatelia niekedy volia formu poukážok na nákup kníh či elektroniky, alebo aj nefinančné darčeky. Prieskum sa realizoval na vzorke 3 840 respondentov.

Rozdiel vidno pri výške príjmu

Polovica opýtaných uviedla, že by tento rok mala dostať koncoročné odmeny, 34 % odpovedalo, že ich dostávajú pravidelne, 16 % tvrdí, že im vo firme už oznámili, že tento rok odmeny dostanú.

Naproti tomu 38 % respondentov odpovedalo, že dlhodobo koncoročné odmeny nedostávajú, 11 % uviedlo, že už ich nadriadení informovali, že na odmeny tento rok nie sú prostriedky.

Najčastejšie dostávajú koncoročné odmeny zamestnanci veľkých spoločností s viac ako 1 000 pracovníkmi, iba o 5 % menej je to v prípade malých spoločností do 10 ľudí.


Rozdiel je však vidieť pri výške príjmu. Koncoročné odmeny najčastejšie dostávajú vysokopríjmové skupiny, pravidelne je to u takmer polovice z nich, 15 % respondentov z tejto skupiny vo firme informovali, že tento rok koncoročné odmeny dostanú. V prípade nízkopríjmových skupín až 45 % odpovedalo, že dlhodobo koncom roka nedostávajú odmeny.

Bratislavský kraj nie je prvý

Prekvapením je, že z pohľadu krajov nie je na prvej priečke bratislavský región, hoci rozdiely sú minimálne.


Podľa prieskumu si pred sviatkami prilepšia najčastejšie zamestnanci v Trenčianskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji, uviedlo to 56 % respondentov.


V hlavnom meste a okolí je to 52 %. Jediný kraj, ktorý sa nedostal nad hranicu polovice respondentov, bol Prešovský so 47 %.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie