• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Politické strany majú zázračne pred voľbami riešenia, vláda však musela stopnúť pomoc samosprávam

Politické strany majú zázračne pred voľbami riešenia, vláda však musela stopnúť pomoc samosprávam

Premiér robí všetko pre to, aby mestám a obciam pomohli, pretože sú v rovnakej situácii ako vláda.

5.8.2023 (SITA.sk) - Úradnícka vláda musela stopnúť všetky pomoci, ktoré neboli vykonané pre zabezpečenie schválených opatrení od poslancov Národnej rady SR. V diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor pripustil, že samosprávy nemusia dostať žiadne peniaze. Zároveň však urobí všetko pre to, aby mestám a obciam pomohli, pretože chápe, že sú v rovnakej situácii ako vláda.

Výdavky v hodnote jednej miliardy

Parlament svojím rozhodnutím zobral samosprávam zhruba 700 miliónov eur z rozpočtov cez daňový bonus. Sme na jednej lodi, keďže musíme riešiť situáciu, ktorú spôsobil niekto iný," tvrdí Ódor.

Bývalý premiér Eduard Heger (Demokrati) pred časom uviedol, že peniaze pre samosprávy nachystal. Zároveň vyzval úradnícku vládu, aby ich mestám a obciam vyplatila. Ódor na margo toho uviedol, že keď Heger chystal peniaze pre samosprávy, ešte neboli schválené najnovšie opatrenia Národnou radou SR.

Máme tu výdavky v hodnote jednej miliardy eur navyše. Bolo by od nás nezodpovedné prisľúbiť niečo, keď nevieme naisto, či na to budeme mať peniaze," povedal premiér.

Zatiaľ neľutuje prijatie funkcie

Predseda úradníckej vlády ďalej uviedol, že zatiaľ neľutuje prijatie funkcie premiéra. Ako sám povedal v diskusnej relácii Sobotné dialógy, neočakával, že budú vládnuť bez akýchkoľvek problémov, ale boli na ne nachystaní.

Neprekvapilo nás ani to, že v predvolebnom období sa každý deň koná tlačová konferencia s témou, čo by sme mali robiť. Tie isté politické strany, ktoré vládli desať, päť alebo tri roky doteraz, mnohé veci neriešili, ale zrazu zázračne pred parlamentnými voľbami majú riešenia," tvrdí Ódor. Zároveň je veľmi rád, že strany riešenia majú a verí, že im taký prístup vydrží aj po voľbách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie