• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Politici reagujú na odstúpenie Juraja Šeligu z funkcie podpredsedu parlamentu

Politici reagujú na odstúpenie Juraja Šeligu z funkcie podpredsedu parlamentu

Juraj Šeliga (Za ľudí) odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu pre minulotýždňové porušenie protipandemických opatrení.

5.5.2021 (Webnoviny.sk) - Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Gábor Grendel (OĽaNO) označil odstúpenie svojho kolegu Juraja Šeligu (Za ľudí) z funkcie podpredsedu parlamentu za príkladné, čestné a priame. „Kolega Juraj Šeliga porušil protipandemické opatrenia. Uznal, ospravedlnil sa, odstúpil z funkcie.

Príkladné. Čestné. Priame," napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

Nezaradený poslanec parlamentu a bývalý člen strany Za ľudí Miroslav Kollár si váži, že obaja vyvodili zodpovednosť, ale minulotýždňové stretnutie koaličných poslancov za veľkú chybu. „Stokrát som hovoril, že ak chceme zvládnuť pandémiu, potrebujeme dôveru verejnosti. A tú nezískame, keď my ako politici budeme pandemické opatrenia porušovať," uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

Dôvera verejnosti v politiku a politikov je podľa neho mimoriadne krehká. „Juraj a Jana z nej dnes časť stratili, ale rozhodnutím o prevzatí zodpovednosti za túto chybu a o odstúpení z pozície podpredsedu parlamentu a predsedníčky výboru dali priestor nádeji, že ju raz môžu získať naspäť. Pre kvalitu slovenskej politiky by to bolo dobré," dodal nezaradený poslanec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie