• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Politici by nemali rezignovať na modernizáciu zákona o dlhovej brzde, myslí si minister Horváth

Politici by nemali rezignovať na modernizáciu zákona o dlhovej brzde, myslí si minister Horváth

Minister financií SR Michal Horváth počas rokovania 2. schôdze vlády SR. Bratislava, 24. máj 2023.

Minister financií Michal Horváth spoločne s Radou pre rozpočtovú zodpovednosť apeluje na politikov, aby nerezignovali na modernizáciu zákona o dlhovej brzde. Ak by národná rada jej novelu prijala, súčasná vláda by napríklad nemusela predložiť vyrovnaný rozpočet.

„Ako som už v minulosti povedal, príprava vyrovnaného rozpočtu je v tomto prípade len plytvanie zdrojmi a ľudskými kapacitami štátu.

Ministerstvo financií by sa malo v najbližších mesiacoch plne sústrediť iba na prípravu realistického a zodpovedného rozpočtu, ktorý by dostatočne zohľadňoval potreby ekonomiky aj všetkých občanov našej krajiny,“ uviedol Horváth na sociálnej sieti.

Parlament novelu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti neustále presúva, a to od konca roka 2020. Dôvodom bola nezhoda v rámci bývalej koalície. Strana SaS totiž presadzovala zakomponovanie daňovej brzdy do návrhu novely. Po reforme dlhovej brzdy volal aj vtedajší štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek. Spojenie dlhovej brzdy s daňovou brzdou je však podľa neho v ideologickom rozpore s konceptom dlhovej brzdy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 29. september 2023

horoskopy na dnes piatok 29 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 29. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Iste otázky zostávajú naďalej nevyriešené. Dobre urobíte, ak dnes navrhnete stretnutie, na ktorom by ste veci podrobnejšie dohodli. Telefonicky sa všetko vybaviť nedá.

Býk 21.4. - 21.5.

Dávajte si pozor na nepremyslené slová ale predovšetkým na činy. V zamestnaní sa nemiešajte do vecí, ktoré sa vás priamo netýkajú.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Potrápia vás klebety na pracovisku. Niekto vás požiada o pomoc alebo radu. Bude to pre vás vhodná príležitosť na lepšie spoznanie ľudí, s ktorými žijete.

Rak 22.6. - 22.7.

Máte pred sebou rušný deň. Postarajú sa o to osoby opačného pohlavia. Klebetami vám dokážu znepríjemniť najmä poobedie. Pri rodinnom krbe už bude príjemne.Všetky Horoskopy pre Piatok 29. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie