• Dnes je: Sobota 15. mája 2021 meniny má Žofia

Polícia zverejnila video, ako muž so sekerou prišiel do parlamentu

Polícia zverejnila video, ako muž so sekerou prišiel do parlamentu

Muž, ktorý prišiel do parlamentu so sekerou, už čelí obvineniam.

29.1.2021 (Webnoviny.sk) - Obvineniu z trestného činu útoku na orgán verejnej moci v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva čelí 22-ročný A. F. z Bratislavy, ktorý sa pokúsil vniknúť do budovy Národnej rady SR (NR SR) so sekerou.

Ako ďalej informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinený sa v stredu 27. januára popoludní násilím pokúšal otvoriť dvere vedúce do priestoru parlamentného vestibulu, ktoré sa mu však z dôvodu ich zabezpečenia nepodarilo otvoriť.

Následne sa pokúsil z igelitovej tašky vybrať sekeru, čo mu však znemožnil rýchly zásah príslušníkov Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií rezortu vnútra.

Ochrankári podľa Szeiffa muža na mieste zadržali a po príchode odovzdali hliadke Policajného zboru (PZ) SR. Tá muža eskortovala na príslušný policajný útvar. „Muž mal pri sebe pri zadržaní sekeru s dreveným poriskom, nôž s pevnou čepeľou s puzdrom zelenej farby, zatvárací nôž čiernej farby a viacero kusov papierikov s menami poslancov a názvami politických strán,“ uviedol Szeiff.

V tejto súvislosti podľa neho vykonali policajti bratislavskej krajskej kriminálky na základe súhlasu sudcu prehliadku bytu, v rámci ktorej zaistili ďalšie veci dôležité pre trestné konanie.


Po vykonaní potrebných úkonov policajti obvineného umiestnili v cele policajného zaistenia. Za uvedené konanie mu podľa Szeiffa v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. „Vyšetrovateľom bol spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného,“ dodal hovorca.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie