• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Polícia žiada o pomoc v prípade Sone z Bratislavy, pátra po vodičoch áut s kamerami 

Polícia žiada o pomoc v prípade Sone z Bratislavy, pátra po vodičoch áut s kamerami 

Vodiči môžu kontaktovať políciu prostredníctvom bezplatného čísla 158, formou súkromnej správy na Facebookovom profile Polícia SR Bratislavský kraj, alebo osobne.

12.9.2023 (SITA.sk) - Polícia žiada verejnosť v rámci vyšetrovania znásilnenia 22-ročnej Sone z Bratislavy o pomoc.

Ako v utorok informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, pátra po vodičoch áut vybavených kamerou s nahrávaním, ktoré v nedeľu v čase od 3:00 do 4:00 prechádzali po Štefánikovej ulici v smere od Hlavnej železničnej stanice na Hodžovo námestie. Prípadne aj vodičoch, ktorí jazdili v opačnom smere, a disponujú kamerovým záznamom. Polícia ich vyzýva, aby jej tento záznam poskytli.

Vodiči môžu kontaktovať políciu prostredníctvom bezplatného čísla 158, formou súkromnej správy na Facebookovom profile Polícia SR Bratislavský kraj, prípadne osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru.

Vo veci trestného činu znásilnenia v prípade nezvestnosti 22-ročnej ženy, ktorú vypátrali v pondelok ráno o 6:30 v blízkosti nemocnice Antolská v Petržalke, už bratislavská polícia začala trestné stíhanie. Prípad si prevzal krajský vyšetrovateľ. Nezvestnosť mladej ženy oznámili v nedeľu 10. septembra a pátrali po nej celú noc, až do pondelkového rána.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie