• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Polícia zasahovala proti piatim agresívnym mužom pri paneláku, kde má byt aj premiér Matovič

Polícia zasahovala proti piatim agresívnym mužom pri paneláku, kde má byt aj premiér Matovič

Skupinka piatich ľudí nerešpektovala zákaz zhromažďovania ani výzvy polície.

25.4.2020 (Webnoviny.sk) - Skupinka piatich ľudí dnes na Čajkovského ulici v Trnave pokrikovala do megafónu po ľuďoch, ktorí sa tam nachádzali.

Príslušníci mestskej polície ich vyzvali, aby upustili od tohto konania, keďže pre mimoriadnu situáciu je zakázané zhromažďovanie. Výzvu nerešpektovali, na miesto preto prišli aj hliadky Policajného zboru. Na Čajkovského ulici má evidovaný trvalý pobyt aj predseda vlády Igor Matovič.

Piati muži kládli polícii odpor

„Prítomné osoby odmietali poslúchnuť výzvy, ako aj preukázať svoju totožnosť. Bolo im oznámené, že budú predvedení na útvar za účelom zistenia totožnosti. Pri predvádzaní kládli aktívny odpor a policajti voči piatim mužom z Prievidze, Trenčína, Rimavskej Soboty, Liptovského Mikuláša a Senice použili donucovacie prostriedky. Na polícii sa naďalej správali agresívne a vulgárne,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Mužom hrozí za priestupok pokuta

Všetci piati sú riešení za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a priestupok na úseku civilnej ochrany. Za takýto priestupok spáchaný počas mimoriadnej situácie hrozí pokuta 1 659 eur. Incident sa zaobišiel bez zranenia.

Premiér Igor Matovič sa v čase incidentu v Trnave nenachádzal.

Viac k téme: incident, Koronavírus, priestupok

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie