• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Polícia zadržala mužov, ktorí v Nitre okrádali deti a vyhrážali sa im dorezaním mačetou

Polícia zadržala mužov, ktorí v Nitre okrádali deti a vyhrážali sa im dorezaním mačetou

Deťom sa vyhrážali, že ak im nedajú peniaze, dorežú ich mačetou.

7.7.2023 (SITA.sk) - Nitrianski kriminalisti odhalili a zadržali páchateľov, ktorí v centre Nitry okrádali malé deti. Na sociálnej sieti o tom informuje nitrianska krajská polícia.

Hrozí im 12 rokov

V prvom prípade oslovili dvojicu kamarátov vo veku 12 a 13 rokov dvaja mladí muži pred obchodným centrom. Pýtali od nich po päť eur a vyhrážali sa, že inak ich dorežú mačetou. Podozrivý mal pritom jednu ruku za chrbtom, a vzbudzoval tak u detí obavu, že má naozaj zbraň. Poškodení preto vydali každý po päť eur a páchatelia z miesta ušli.

O skutku sa polícia dozvedela prostredníctvom médií a okamžite začala konať. V pondelok 3. júla bolo začaté trestné stíhanie a už na druhý deň policajti vypočúvali podozrivých.

„Obaja muži vo veku 16 a 20 rokov boli obvinení zo zločinu lúpeže, za ktorý hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,“ uviedla v statuse polícia.

Chlapcovi ukradli peňaženku

Počas vyšetrovania prvého prípadu vyšlo najavo, že podobným spôsobom sa snažil 16-ročný páchateľ z prvej lúpeže spolu s 22-ročným komplicom obrať chlapca na zastávke na Sládkovičovej ulici.

Drzo ho oslovili a pýtali si peňaženku. Tú mu potom vytrhli a ušli. Poškodený 14-ročný chlapec sa však nedal a bežal za páchateľmi. Aj napriek jeho snahe sa mu však dvojica podozrivých stratila v priľahlých uliciach.

„16-ročný Erik a 22-ročný Ivan boli vyšetrovateľom obvinení zo zločinu krádeže na chránenej osobe. V prípade dokázania viny hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodala na záver polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie