• Dnes je: Pondelok 29. novembra 2021 meniny má Vratko

Polícia začala voči fanúšikom Spartaka a Slovana trestné stíhanie, viacero ľudí utrpelo zranenia

Polícia začala voči fanúšikom Spartaka a Slovana trestné stíhanie, viacero ľudí utrpelo zranenia

Fanúšikov Slovana za pomoci donucovacích prostriedkov vytlačili zo štadióna až k vlaku na železničnej stanici.

18.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pri vytláčaní davu políciou zo Štadióna Antona Malatinského v Trnave bolo zranených šesť ľudí. Traja z nich boli jednorazovo ošetrení na mieste, ďalší traja boli so zranením hlavy prevezení do trnavskej nemocnice.

Policajti zasahovali počas zápasu Spartaka Trnava a Slovana Bratislava najmä v sektore hostí. Fanúšikov Slovana za pomoci donucovacích prostriedkov vytlačili zo štadióna a v policajnom kordóne ich po Kollárovej ulici vyviedli až k vlaku na železničnej stanici.

Usporiadateľ situáciu nezvládol

„V súvislosti s konaním osôb na samotnom štadióne polícia začala trestné stíhanie pre výtržníctvo, z ktorého sú podozrivé všetky osoby, ktoré neoprávnene vošli na hraciu plochu, ale aj tí, ktorí narušili verejný poriadok. Polícia požiadala organizátora o kamerové záznamy a súčinnosť pri stotožnení konkrétnych osôb,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Zároveň pripomína, že za verejný poriadok na štadióne je v zmysle zákona o športových podujatiach zodpovedný usporiadateľ takéhoto podujatia. Polícia tvrdí, že v nedeľu usporiadateľ situáciu nezvládol.

Zápas predčasne ukončili

Počas bezpečnostných opatrení policajti riešili ešte pred zápasom tri osoby za priestupky. Dvom fanúšikom Slovana policajti uložili za porušenie zákona o športových podujatiach blokové pokuty vo výške 200 eur. Ďalší muž z fanklubu Slovana je podozrivý z vhadzovania pyrotechniky do davu.

Zápas Spartaka a Slovana, odvekých rivalov z čela tabuľky Fortuna ligy, bol označený ako rizikový. Najslávnejšie slovenské derby sa v nedeľu hralo necelú štvrťhodinu. Po tom, ako sa na ihrisko dostali tábory chuligánov z oboch strán rozhodca Glova zápas predčasne ukončil.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie