• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Polícia začala trestné stíhanie slovenských komunistov z posledného zjazdu KSS

Polícia začala trestné stíhanie slovenských komunistov z posledného zjazdu KSS

Na pódiu mali vystavené komunistické symboly aj portréty diktátorov.

6.7.2023 (SITA.sk) - Na podnet občianskeho združenia Post Bellum SR začala Polícia SR trestné stíhanie vo veci prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Organizácia podala v júni trestné oznámenie na slovenských komunistov po tom, čo na poslednom zjazde KSS v Banskej Bystrici boli na pódiu vystavené nielen tradičné komunistické symboly, ale aj portréty zločincov, ktorí majú na svedomí tisíce životov. Informoval o tom v tlačovej správe Juraj Rizman z organizácie Post Bellum SR.

20.mája sa v Banskej Bystrici konal X. zjazd Komunistickej strany Slovenska. Z obrazového materiálu vyplýva, že na pódiu, za predsedníckym stolom, boli vystavené transparenty s obrázkami sovietskych komunistických diktátorov, ako napríklad V.I. Lenina a J.V. Stalina. Stalin je podľa konzervatívnych odhadov historikov zodpovedný za smrť približne 7 miliónov ľudí.

Podľa českého Úradu dokumentácie a vyšetrovania zločinov komunizmu bolo za komunizmu v Československu z politických dôvodov popravených 248 ľudí, vyše 4 500 ľudí zomrelo v komunistických väzeniach a najmenej 282 ľudí bolo zabitých pri pokuse opustiť republiku," uviedol Rizman s tým, že organizácia Post Bellum SK považuje za neakceptovateľné, aby sa v krajine, ktorá sa pred viac ako tridsiatimi rokmi zbavila totality, kde platí zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému vystavovali na akciách politických strán portréty masových vrahov a lídrov zločinných režimov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie