• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Polícia vyvracia hoax o vysokom množstve hospitalizácií po očkovaní druhou dávkou vakcíny

Polícia vyvracia hoax o vysokom množstve hospitalizácií po očkovaní druhou dávkou vakcíny

Chybnú informáciu pustil do sveta úplne omylom vedúci predstaviteľ vlády Spojeného kráľovstva pre vedu a výskum.

29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia vyvracia hoax o tom, že v Spojenom kráľovstve je až 60 percent hospitalizovaných na koronavírus po očkovaní druhou dávkou. Podľa polície to nie je pravda, ide však o chybu, ktorú spôsobili oficiálne orgány v Spojenom kráľovstve. Polícia o tom informuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa polície ide o informačnú chybu, ktorú musel korigovať vedúci predstaviteľ vlády Spojeného kráľovstva pre vedu a výskum Sir Patrick Wallace.

„Do médií sa naozaj z oficiálnych zdrojov dostala informácia, podľa ktorej až 60 percent z aktuálne hospitalizovaných pacientov, ktorí ochoreli na COVID-19, je plne zaočkovaných. Uvedený predstaviteľ britskej vlády vydal oficiálnu opravu, ktorá hovorí opak - ide o 60 percent ľudí, ktorí nie sú vôbec zaočkovaní,“ konštatuje polícia na sociálnej sieti.

Polícia nezverejnila žiadnych konkrétnych šíriteľov tejto informácie, ale apeluje, aby si každý, kto šíri podobné informácie, vopred overil ich pravosť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie