• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Polícia v Trnave chystá obmedzenia počas derby so Slovanom, pripomína platné opatrenia

Polícia v Trnave chystá obmedzenia počas derby so Slovanom, pripomína platné opatrenia

Fanúšikovia by sa za určitých okolností mohli vrátiť na tribúny, vzhľadom na prísne podmienky však podľa FC Spartak Trnava bude nedeľné derby ešte bez divákov.

1.5.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s nedeľným futbalovým derby Spartak Trnava Slovan Bratislava. V uliciach Trnavy bude podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej monitorovať situáciu, najmä v okolí štadióna a v centre mesta, viac policajtov. Tí budú v prípade potreby pripravení zasiahnuť.

Upozorňujú na obmedzenia

Po podrobnom oboznámení sa s aktuálnymi podmienkami, ktoré musí potenciálny divák splniť pred vstupom na futbalový zápas, musíme skonštatovať, že z nášho pohľadu ako organizátora zápasu sa nič nemení a najbližší zápas Spartak Trnava – Slovan Bratislava bude bez divákov,“ zareagoval na aktuálne podmienky FC Spartak Trnava. Zápas sa začína na Štadióne Antona Malatinského o 18:00.

Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, policajti na nevyhnutný čas pred zápasom aj po jeho skončení uzatvoria prejazd cez Kollárovu ulicu. Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť,“ informovala ďalej Linkešová. Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich obmedzenia dotkli čo najmenej.

Opatrenia nepovoľujú zhromažďovanie osôb

Úrad verejného zdravotníctva za určitých podmienok umožnil návrat divákov na štadióny. Diváci by sa však museli preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 36 hodín a negatívnym antigénovým testom nie starším ako 12 hodín.

Zoskupenie fanúšikov Ultras Spartak pozýva na spoločné sledovanie futbalu a na pivo mimo štadióna. „Fanúšikov žiadame, aby sa podľa možností vyhli nešportovému správaniu, nevyvolávali zbytočné provokácie, aby polícia nemusela zasahovať. Zároveň pripomíname, že stále sú v platnosti opatrenia vlády, ktoré nepovoľujú zhromažďovanie osôb, a pri užšom kontakte s inými osobami je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty,“ dodáva polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie