• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí

Polícia upozorňuje na súťaž o záhradný dom, stránku na Facebooku „lajkli” tisíce ľudí

Polícia pripomína, že zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka členstva na Facebooku je samotnou sociálnou sieťou zakázaná.

11.1.2021 (Webnoviny.sk) - Podozrivú facebookovú stránku „Nature Future Slovakia”, ktorá existuje len dva dni, „lajklo” už takmer 32-tisíc ľudí a sleduje ju takmer 33-tisíc ľudí.

„Zdieľačky” sa často končia podvodom

Ako ďalej Policajný zbor SR upozorňuje na sociálnej sieti, súťaž o záhradný dom, ktorú falošná stránka vyhlásila, má dokonca 39-tisíc zdieľaní. Polícia však upozorňuje, že podobné „zdieľačky” sa často končia podvodom.

„Táto stránka porušuje pravidlá Facebooku. Zdieľanie statusov a príspevkov ako podmienka účasti na Facebooku je samotným Facebookom zakázaná,” vysvetľuje polícia.

Umelé získanie fanúšikov

Navyše snímka domu v súťaži podľa polície nepochádza od žiadneho slovenského štúdia, ale je zo spoločnosti Green Retreats Group, ktorá sídli v britskom Buckinghamshire. „Na facebookovej stránke nenájdete oficiálnu stránku firmy, sídlo firmy, jej kontaktné údaje, štatút súťaže či pravidlá súťaže,” zdôrazňujú policajti.

V podobných prípadoch sa podľa polície môže stať, že stránka sa premenuje a jej jediným cieľom je umelé získanie fanúšikov.

„Horší scenár je, že stránka bude postupne kontaktovať viacero ‚účastníkov súťaže a na základe vymyslenej výhry bude od nich pýtať rôzne zálohy vo forme nižších úhrad, pripadne číslo ich kreditnej karty, kde môže dôjsť k väčším škodám,” dodala polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie