• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, obetiam ponúkajú bankové produkty

Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, obetiam ponúkajú bankové produkty

Cieľom takýchto telefonátov je získanie autentifikačných a verifikačných údajov osoby.

7.5.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, pri ktorých páchatelia kontaktujú občanov ako klientov niektorej z bánk a ponúkajú im bankové produkty, ako napríklad hypotekárny úver, bezúčelový úver či vedenie bežného účtu.

Spoof telefónne čísla

Cieľom takýchto telefonátov je získanie autentifikačných a verifikačných údajov osoby k službám či produktom banky tak, aby následne mohli byť zneužité k neoprávneným finančným transakciám. Informovala o tom hovorkyňa prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Podľa zistení polície k telefonátom prichádza z takzvaných spoof telefónnych čísiel. Sú to také telefónne čísla, ktoré sa obeti zobrazujú na displeji telefónu ako telefónne čísla, ktoré banky využívajú ku kontaktu s klientmi. Ich cieľom je vzbudiť dojem, že ide v skutočnosti o komunikáciu s pracovníkom banky.

Neposkytujte údaje ku karte

„Upozorňujeme občanov, aby v prípade takýchto telefonátov neposkytovali žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom,“ uviedla polícia s tým, že banka vyžaduje osobné údaje pre identifikáciu klienta, avšak nikdy nie údaj ku konkrétnej službe, či produktu.

„Kontrolky opatrnosti by vám mali zablikať aj v prípade, ak si niekto pýta údaje platobných kariet a údaje k službe internetbanking, avšak ani tieto údaje neposkytujte,“ uzavrela.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie