• Dnes je: Streda 21. októbra 2020 meniny má Uršuľa

Polícia stále vyšetruje video o Kiskovi, ktoré hovorí o problémoch s pozemkami vo Veľkom Slavkove

Polícia stále vyšetruje video o Kiskovi, ktoré hovorí o problémoch s pozemkami vo Veľkom Slavkove

Vyšetrovateľ sa zaoberá všetkými relevantnými skutočnosťami, ktoré počas vyšetrovania vyšli najavo.

7.8.2020 (Webnoviny.sk) - Video, ktoré sa objavilo na internete v polovici februára a má dokazovať, že exprezident Andrej Kiska (Za ľudí) má problémy s pozemkami vo Veľkom Slavkove, polícia stále vyšetruje. Pre agentúru SITA to povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Zaoberajú sa všetkými relevantnými skutočnosťami

„V uvedenej trestnej veci naďalej prebieha vyšetrovanie. V súčasnom štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť bližšie informácie, lebo by mohlo dôjsť k zmareniu alebo podstatnému sťaženiu prebiehajúceho dokazovania," priblížil Slivka.

V polovici februára sa na internete objavil videozáznam, ktorý má podľa jeho aktérov dokazovať, že bývalý prezident a súčasný líder strany Za ľudí Andrej Kiska má mať problémy s pozemkami vo Veľkom Slavkove.

Vo videu vystupujú podnikateľ Michal Šuliga a Milan Reichel, ktorý je spájaný s popradským podsvetím.

Čierne peniaze

Šuliga, ktorý svojho času sprostredkoval Kiskovi predaj pozemkov vo Veľkom Slavkove, vo videu hovoril, že exprezident má čierne peniaze a potrebuje ich investovať.

Prezident sa o spomínané pozemky súdil s poškodeným Jánom Francom. Súd konštatoval, že Kiska nevedel o predošlom majetkovom nevysporiadaní sa.

Exprezident na to reagoval vyhlásením, že ide o primitívne video so zlými hercami. V tejto súvislosti preto po zverejnení videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie. Za zinscenovaným videom má podľa jeho slov stáť človek zo štruktúr Smeru - sociálnej demokracie.

Viac k téme: Veľký Slavkov

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie