• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Polícia stále dohliada na dodržiavanie pandemických opatrení, v uplynulom týždni zaznamenala 1 390 prehreškov

Polícia stále dohliada na dodržiavanie pandemických opatrení, v uplynulom týždni zaznamenala 1 390 prehreškov

Za zistené prehrešky uložili policajti 982 pokút v celkovej výške 43 400 eur.

5.5.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia v uplynulom týždni zaznamenala 1 390 prehreškov voči pandemickým opatreniam. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Zo zistených priestupkov a deliktov bolo 1 020 prípadov porušenia zákazu vychádzania, 325 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok, 42 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény a tri prípady porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Za zistené prehrešky policajti uložili 982 pokút v celkovej výške 43 400 eur. Viac ako 162 prípadov bolo postúpených na regionálne úrady verejného zdravotníctva.

Porušenia zákazu vychádzania

Policajti od začiatku roka evidujú 42 963 prípadov porušenia zákazu vychádzania, 18 397 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok, 1 208 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény a 124 prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Najviac priestupkov eviduje polícia v Prešovskom kraji, a to viac ako 12-tisíc. Zvyšné kraje nepresiahli hranicu desaťtisíc zaznamenaných priestupkov a deliktov.

Naďalej platí núdzový stav

Polícia upozorňuje, že napriek uvoľňovaniu opatrení naďalej platí núdzový stav, a preto počas výkonu kontrol pokračuje vo využívaní všetkých dostupných síl a prostriedkov Policajného zboru. Do služieb s policajtmi sú podľa hovorkyne naďalej zaraďovaní aj príslušníci Ozbrojených síl SR.

Počas kontrol sa zameriavame na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb ako nákupné strediská, stanice, odberné miesta a podobne,” vysvetlila Bárdyová. Dodala, že kontroly pokračujú aj na hraničných priechodoch a na hraniciach okresov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie