• Dnes je: Streda 01. apríla 2020 meniny má Hugo

Polícia reaguje na šíriace sa správy o nebezpečí, počas mítingu kotlebovcov v Levoči nezasahovala

Polícia reaguje na šíriace sa správy o nebezpečí, počas mítingu kotlebovcov v Levoči nezasahovala

Policajné hliadky nemajú informácie o tom, že by účastníci zhromaždenia mali pri sebe útočné predmety.

22.1.2020 (Webnoviny.sk) - Policajný zbor nezaznamenal žiadne narušenie verejného poriadku a ani inú protiprávnu činnosť v súvislosti s utorkovým predvolebným zhromaždením v Levoči.

Informuje o tom prešovská krajská polícia vo svojom stanovisku na sociálnej sieti. Reaguje tak na „šíriace sa nepravdivé správy o údajnom nebezpečenstve“ na tomto zhromaždení.

V utorok 21. januára sa v Levoči popoludní pred radnicou zišlo približne dvetisíc ľudí, väčšina z nich prišla protestovať proti mítingu strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Bývalý poslanec strany Milan Mazurek však podľa jeho slov predvolebné stretnutie ukončil z dôvodu obáv o bezpečnosť. Polícia tieto informácie poprela.

Policajti rovnako informovali, že nezadržali, nezaistili a ani nepredviedli žiadne osoby v súvislosti s týmto zhromaždením. „Policajné hliadky taktiež nezistili žiadne informácie o tom, aby účastníci zhromaždenia mali pri sebe kamene, respektíve iné útočné predmety. Žiadne osoby s mačetami a kameňmi neboli policajnými hliadkami zadržané,“ uviedla polícia a zároveň negovala informácie o tom, že by bol o ukončenie zhromaždenia požiadaný policajný zbor.

STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.


V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu tohto podujatia Policajný zbor nezaznamenal žiadne narušenie verejného poriadku a ani inú protiprávnu činnosť.


Policajné hliadky nezadržali, nezaistili a ani nepredviedli žiadne osoby v súvislosti s konaním tohto zhromaždenia.


Taktiež policajné hliadky nezistili žiadne informácie k tomu, aby účastníci zhromaždenia mali pri sebe kamene, resp. iné útočné predmety. Žiadne osoby s mačetami a kameňmi neboli policajnými hliadkami zadržané.


Policajný zbor nebol ani požiadaný o ukončenie zhromaždenia.


Zdroj: Polícia SR - Prešovský kraj Facebook


Viac k téme: fašizmus, protest

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie