• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Polícia počas protestov v Bratislave zadržala 12 ľudí, aj z dôvodu blokovania dopravy (video+foto)

Polícia počas protestov v Bratislave zadržala 12 ľudí, aj z dôvodu blokovania dopravy (video+foto)

Podľa doterajších informácií sa v súvislosti so služobnými zákrokmi zranila jedna osoba.

2.9.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia v stredu 1. septembra počas protestov v Bratislave zadržala 12 osôb. Ako v tlačovej správe informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, protestujúcich obmedzili na slobode z dôvodu priestupkov proti verejnému poriadku, neuposlúchnutiu výzvy verejného činiteľa, z dôvodu blokovania dopravy, ako aj z dôvodu podozrenia z trestného činu útoku na verejného činiteľa.

Zablokované Hodžovo námestie

Polícia uvádza, že po skončení oznámeného verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí sa jeho účastníci pokojne nerozišli, ale sa presunuli k Národnej rade Slovenskej republiky, kde na krátku dobu zablokovali premávku na Mudroňovej ulici.

Následne sa presunuli na oznámené verejné zhromaždenie, ktoré sa konalo od 15:00 na Námestí slobody.

Časť účastníkov oznámeného verejného zhromaždenia z Námestia slobody sa odčlenila od zhromaždenia a krátko po 16:00 zablokovali cestu na Hodžovom námestí a následne križovatku na Hodžovom námestí a Suchom mýte. Tieto osoby sa začali presúvať po vozovke v smere na Most SNP.

Viaceré jednotky poriadkovej polície v súčinnosti s príslušníkmi Mestskej polície Bratislava vytvorili na úrovni Dómu sv. Martina kordón a zabránili účastníkom zhromaždenia, aby vošli na most.

Na miesto privolali aj vodné delo

Účastníkov neoznámeného zhromaždenia následne vytlačili policajti späť na Suché mýto, kde blokovali premávku. K týmto účastníkom sa následne pripojili osoby zo skončeného zhromaždenia na Námestí slobody.

O 17:55 sa časť osôb zo Suchého mýta presunula na križovatku ulíc Šancová a Námestie Franca Liszta, kde rovnako blokovali premávku. „Vďaka zásahu poriadkových jednotiek došlo v čase okolo 18:30 k sprejazdneniu tejto križovatky a následnému obnoveniu premávky,“ pokračoval Szeiff.

Policajti osoby, ktoré blokovali križovatku na Suchom mýte, krátko po 19:00 začali vyzývať, aby priestor križovatky opustili, avšak tieto osoby na opakované výzvy nereagovali. Následným intervenčným zásahom poriadkových jednotiek, ktoré vytvorili kordón a začali tieto osoby vytláčať sa podarilo túto križovatku sprejazdniť. Na miesto privolali aj vodné delo, nakoniec ho však nepoužili.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie