• Dnes je: Utorok 17. júla 2018 meniny má Bohuslav

Polícia opätovne odmietla trestné oznámenie zavraždeného Kuciaka na podnikateľa Kočnera

Polícia opätovne odmietla trestné oznámenie zavraždeného Kuciaka na podnikateľa Kočnera

Vyjadrenia Kočnera boli podľa vyšetrovateľa “neadekvátne a nevhodné v súvislosti s výkonom činnosti novinára”, nejde však o trestný čin.

BRATISLAVA 8. apríla (WebNoviny.sk) - Polícia opäť tvrdí, že podnikateľ Marián Kočner sa telefonátom zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi ničoho nedopustil. Uvádza to na svojej internetovej stránke Denník N, pričom pripomína, že telefonát, ktorý si Ján Kuciak nahral, sa uskutočnil 5. septembra 2017.

„Viem, že je za tým aj niečo iné, len vám to neviem dokázať, ale keď vám to budem vedieť dokázať, pán Kuciak, tak vám garantujem, že skončíte písať, pretože vás budem pranierovať," povedal mimo iného Kočner Kuciakovi.


Novinár následne podal na podnikateľa trestné oznámenie pre nebezpečné vyhrážanie, ale polícia ho odmietla bez toho, aby Kočnera čo i len vypočula. Novinár sa na nečinnosť polície sťažoval aj na Facebooku, pripomína Denník N.

Po tom, čo Kuciaka vo februári zavraždili, generálny prokurátor Jaromír Čižnár nariadil prípad znovu otvoriť a Kočnera vypočuť. Národná kriminálna agentúra ale aj teraz podľa denníka trestné oznámenie odmietla. „Nie je dôvod na začatie trestného stíhania,” napísal podľa Denníka N vyšetrovateľ z protizločineckej jednotky Juraj Bago.

Vyjadrenia Kočnera boli podľa vyšetrovateľa “neadekvátne a nevhodné v súvislosti s výkonom činnosti novinára”, nejde však o trestný čin, informuje denník. Vyšetrovateľ o rozhodnutí informoval Kuciakovu rodinu, tá voči odmietnutiu prípad vyšetrovať podala sťažnosť. Rozhodne o nej prokuratúra, dodáva Denník N.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie