• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Polícia obvinila hlavnú aktérku kauzy šikany v Miloslavove, tínedžerke hrozí niekoľko rokov väzenia

Polícia obvinila hlavnú aktérku kauzy šikany v Miloslavove, tínedžerke hrozí niekoľko rokov väzenia

Incident sa odohral v januári.

25.2.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia obvinila „hlavnú aktérku" kauzy detskej šikany v obci Miloslavov v okrese Senec. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, obvinenie sa týka skutkov výtržníctva a ublíženia na zdraví. Tínedžerke podľa portálu hrozí trest do päť rokov väzenia, pri neplnoletých osobách sa však trestná sadzba znižuje na polovicu.

„Pritom ide o to dievča, ktoré zavolalo záchranku pre šikanované dievča," uvádzajú noviny.sk s tým, že vo veci je stále otvorená možnosť prekvalifikovania skutkov na základe ďalších zistení.

Portál pripomína, že incident sa odohral v januári. „Tínedžeri mali vlákať iba 11-ročné dievča do areálu bývalého družstva v Alžbetinom dvore, kde ju mali zbiť, opiť a ešte si to nahrali na mobil," uvádzajú noviny.sk. Portál dodáva, že tínedžerka skončila po incidente v nemocnici.

Viac k téme: kauza šikany v Miloslavove, Šikana


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie