• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Polícia obvinila 15 osôb z prevádzačstva, organizovali účelové sobáše Turkov a Sloveniek

Polícia obvinila 15 osôb z prevádzačstva, organizovali účelové sobáše Turkov a Sloveniek

Za trestný čin prevádzačstva všetkým obvineným osobám hrozí trest odňatia slobody od dvoch do ôsmich rokov.

22.8.2023 (SITA.sk) - Spolu 15 osôb obvinili z trestného činu prevádzačstva príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície v rámci policajnej akcie Peržan.

Ako informoval hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Zuzana Hrabovská, obvinení organizovali účelové sobáše štátnych príslušníkov Turecka s občiankami SR.

Nevesty zo sociálne slabších skupín

Cieľom sobášov bolo, aby Turci získali na území schengenského priestoru právo na trvalý pobyt.

„Doposiaľ vykonaným vyšetrovaním bolo odhalených celkom sedem takýchto sobášov, pričom z toho päť sa konalo na území Slovenskej republiky a dva sobáše na území Turecka," uviedla Hrabovská.

Ako ďalej uviedla, medzi 15 obvinenými sú aj osoby, ktoré zabezpečovali pre sobáše nevesty pochádzajúce zo sociálne slabších skupín.

„Hlavným organizátorom sobášov bol páchateľ pôvodom z Turecka, ktorý za zorganizovanie takéhoto sobáša získal odmenu 10-tisíc eur, pričom ostatné obvinené osoby (nevesty a sprostredkovatelia) mali za sobáš získať od 500 do 3 000 eur," povedala hovorkyňa.

Obvinených možno bude viac ľudí

Vyšetrovanie skutkov, na ktorom sa podieľali aj policajti z Nemecka a Rakúska, nie je podľa polície ešte ukončené, preto nie je vylúčené, že po zadovážení ďalších dôkazných materiálov budú obvinené aj ďalšie osoby.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie