• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Policajtom odovzdali 27 nových osobných áut, opäť si ich rozdelili štyri kraje (video+foto)

Policajtom odovzdali 27 nových osobných áut, opäť si ich rozdelili štyri kraje (video+foto)

Konkrétne ide o 22 vozidiel SUV Toyota RAV 4 PHEV.

8.9.2023 (SITA.sk) - Policajný zbor má k dispozícii ďalších 27 nových osobných áut.

Nové vozidlá pre viacero krajov

Ako informovalo Ministerstvo vnútra, konkrétne ide o 22 vozidiel SUV Toyota RAV 4 PHEV (plug-in hybrid) v policajnej verzii, ktoré smerujú do Košického a Banskobystrického kraja a päť vozidiel kategórie BMW X3 xDrive30e PHEV (plug-in hybrid) rovnako v policajnej verzii, ktoré si prevzali policajti z Trnavského a Žilinského kraja. Nákup áut bol financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.

„Nové vozidlá sú na rozdiel od doteraz využívaných áut ekologickejšie a šetria náklady na servis, údržbu a pohonné hmoty. Ponúkajú lepšie jazdné vlastnosti a zvyšujú bezpečnosť posádky," uviedlo ministerstvo vnútra s tým, že vyšší podvozok aj výkon a pohon 4x4 umožňujú lepšiu využiteľnosť pri policajných akciách a núdzových situáciách.

Zakúpených 400 vozidiel

Ministerstvo vnútra zakúpilo na základe verejného obstarávania celkovo 400 vozidiel SUV Toyota RAV4 PHEV a 120 vozidiel SUV BMW X3 xDrive30e PHEV. Prideľované sú na krajské, prípadne okresné riaditeľstvá Policajného zboru na plnenie služobných úloh.

Pre potreby nabíjania plug-in hybridných a elektrických vozidiel má Ministerstvo vnútra aktuálne vybudovaných 222 nabíjacích bodov. Do konca novembra 2023 plánuje vybudovať v rámci celej SR spolu 430 nabíjacích bodov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie