• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Policajti upozorňujú na hoax o ministrovi Mikulcovi, údajne si objednal vraždu Lučanského

Policajti upozorňujú na hoax o ministrovi Mikulcovi, údajne si objednal vraždu Lučanského

Zdrojom hoaxu je profil „Národná protikorupčná jednotka“, ktorý existuje iba pár hodín.

16.7.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálnymi sieťami sa šíri hoax, že za smrťou bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského je súčasný minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ktorý si mal jeho vraždu objednať.

Na sociálnej sieti na to upozornila polícia prostredníctvom svojho profilu Hoaxy a podvody – Polícia SR. Polícia upozorňuje, že profil šíri nepravdivé informácie, ktoré nepodkladá žiadnymi dôkazmi či zdrojmi.

Komisia mala 20 členov

Policajný zbor pripomína, že kontrolná komisia, ktorá vznikla na pôde Ministerstva spravodlivosti SR a jej členmi boli aj viacerí poslanci Národnej rady SR, uzavrela svoje vlastné vyšetrovanie úmrtia policajného exprezidenta Milana Lučanského s tým, že spáchal samovraždu.

Komisia mala takmer 20 členov a okrem politikov boli jej súčasťou aj experti. Komisia pritom nezistila žiadne dôkazy, ktoré by spochybňovali medializované informácie, že Lučanský spáchal samovraždu.

Vyšetrovanie prípadu pokračuje

Oficiálne vyšetrovanie prípadu Milana Lučanského naďalej pokračuje. Podľa generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa tak deje plynule a aktívne. Žilinka pritom uviedol, že keď bude skutkový stav dôkazov jasne určený a zistia či došlo alebo nedošlo k spáchaniu trestného činu, postaví sa spolu s krajským prokurátorom pred verejnosť a poskytne jej informácie.


Polícia v súvislosti so statusom vyzýva ľudí, aby predmetný status nahlásili, pretože ide o falošnú správu. Profil pritom začal šíriť ďalšie statusy o údajnej vražde Milana Lučanského, ktorú si mal objednať šéf rezortu vnútra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie