• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Policajný prezident Kovařík by mal odstúpiť, myslí si Šutaj Eštok

Policajný prezident Kovařík by mal odstúpiť, myslí si Šutaj Eštok

Poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok v relácii Analýzy Na hrane televízie Joj uviedol, že ako môže policajný prezident obhájiť zmarenie prebiehajúceho zásahu.

10.8.2021 (Webnoviny.sk) - Prezident Policajného zboru SR Peter Kovařík by mal odstúpiť. Uviedol to poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v relácii Analýzy Na hrane televízie Joj.

Na plánovanú tlačovú besedu Kovaříka v stredu 11. augusta o 13:00 reagoval, že nevie, ako môže policajný prezident obhájiť zmarenie prebiehajúceho zásahu voči kajúcnikom.

Predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO) povedal, že sa doteraz nestretol s tým, že by Kovařík zasahoval do vyšetrovania.

Šutaj Eštok v súvislosti s minulotýždňovými protestami podotkol, že ľudia sú nespokojní s vládou a preto je podľa neho pochopiteľné, že tieto emócie dávajú najavo na verejnosti v uliciach. Vyzval ich, aby to však robili kultúrne.

Podľa Krúpu možno očakávať aj ďalšie protesty či občianske nepokoje. Ako ďalej poznamenal, chyby, ktoré sa stali počas prvých demonštrácií, sa nebudú opakovať a ďalšie protesty policajti zvládnu bez väčších problémov.

Tiež potvrdil, že zvažovali pozvanie Kovaříka na parlamentný výbor, aby vysvetlil situáciu v súvislosti s protestom. Dodal, že od toho nakoniec upustili, keďže by sa myšlienka zvolania výboru mohla zvrtnúť zlým smerom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie