• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Policajný exprezident Lučanský sa v prešovskej väznici nepokúsil o samovraždu, tvrdí Kotleba

Policajný exprezident Lučanský sa v prešovskej väznici nepokúsil o samovraždu, tvrdí Kotleba

Šéf ĽSNS Kotleba je členom komisie zriadenej ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou.

14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba vylučuje možnosť, že zranenie bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktoré vzniklo 9. decembra 2020 vo väznici v Prešove, bolo spôsobené pokusom o samovraždu.

Kotleba ktorý je členom komisie zriadenej ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) to napísal na sociálnej sieti pod štvrtkovej návšteve nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

Nakazený člen komisie

„Presný mechanizmus zranenia sa stále hľadá, ale pokus o samovraždu bol v tomto prípade jednoducho vylúčený,” napísal Kotleba.


Zároveň potvrdil, že komisia v piatok 15. januára nenavštívi väznicu v Prešove, kde Lučanský vykonával väzbu.


Dôvodom je pozitívny test jedného člena komisie, ktorý je zároveň poslancom parlamentu, na koronavírus.


Komisiu, pozostávajúcu zo 17 členov, zriadila ministerka Kolíková za účelom vyvrátenia pochybností o smrti bývalého šéfa polície.


Operácia po zranení

Zastúpenie v nej majú okrem koaličných a opozičných poslancov napríklad aj zástupcovia médií, verejnej ochrankyne práv či prezidentky.


Bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.


Ešte predtým v prvej polovici decembra musel podstúpiť operáciu po tom, čo sa podľa vlastných slov v cele zranil. Lučanský bol väzobne stíhaný pre obvinenie v kauze Judáš.


Akurát sme skončili zasadnutie komisie k prípadu generála Lučanského vo väzenskej nemocnici v Trenčíne.


Dozvedeli sme sa dosť zaujímavých informácií, ktoré však nemôžem konkretizovať. Môžem však povedať, že na základe dnešných objektivizovaných informácií vylučujem možnosť, že zranenie generála Lučanského, zistené 9.12. vo väznici v Prešove, bolo spôsobené pokusom o samovraždu.


Presný mechanizmus zranenia sa stále hľadá, ale pokus o samovraždu bol v tomto prípade jednoducho vylúčený.


Som zvedavý, čo sa dozvieme vo väznici v Prešove. Avšak z dôvodu pozitívneho testu jedného člena komisie - poslanca NR SR - sa zajtrajšia plánovaná návšteva v Prešove odložila na neurčito.

Zdroj: Facebook Marian Kotleba


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie