• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Policajná inšpekcia prešla reorganizáciou. Siedmi funkcionári boli prevelení a policajtov čakajú školenia

Policajná inšpekcia prešla reorganizáciou. Siedmi funkcionári boli prevelení a policajtov čakajú školenia

Novinkou úradu má byť prevencia smerom do vnútra polície.

1.12.2023 (SITA.sk) - Úrad inšpekčnej služby rezortu vnútra prešiel reorganizáciou. Ako ďalej informovala nová hovorkyňa inšpekcie Andrea Dobiášová, cieľom zmien je zefektívnenie, skvalitnenie a zrýchlenie vyšetrovania a sprehľadnenie organizačnej štruktúry úradu.

V rámci zmien zanikne odbor ochrany a prevencie a vznikne odbor západ, stred a východ. Deviatich príslušníkov inšpekcie sa dotkli zmeny aj v personálnej rovine, z toho siedmi boli v riadiacej funkcii a boli prevedení v rámci Policajného zboru mimo Úrad inšpekčnej služby na iné pozície.

Analýzy sťažností na policajtov

„Spoločne so svojím tímom rozbiehame prvý preventívny projekt, ktorý bude zameraný na riešenie krízových situácií, a to najmä v komunikačnej rovine. Pripravujeme analýzy opodstatnených sťažností na policajtov, podľa ktorých zistíme, s čím majú policajti najväčší problém. Zo skúseností viem, že často dochádza k slovným potýčkam a vyhroteným situáciám s marginalizovanými skupinami, či už ide o Rómov, alebo LGBT komunity," uviedol riaditeľ Inšpekcie Branislav Zurian.

Školenia zamerané na komunikáciu

S odborníkmi z oblasti psychológie a komunikácie chce podľa vlastných slov zorganizovať školenia, na ktorých sa budú policajti učiť ako komunikovať vo vyhrotených situáciách a neprenášať do nich zbytočné emócie.

„Naším cieľom je naučiť policajtov profesionálne komunikovať, aby sme čo najviac eliminovali sťažnosti zo strany verejnosti. Tak, ako je dôležitá prevencia polície smerom von, tak je dôležitá smerom do vnútra," skonštatoval Zurian.

Nezávislosť Úradu inšpekčnej služby je podľa rezortu vnútra podporená aj zmenou komunikácie smerom k médiám. Úrad už nebude komunikačne zastrešovať samotné ministerstvo, ale hovorca úradu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie