• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Pokračuje súd v kauze tábora Chachaland. Spolužiačka Danovej videla bozkávanie aj nevhodné SMS

Pokračuje súd v kauze tábora Chachaland. Spolužiačka Danovej videla bozkávanie aj nevhodné SMS

Obžalobe zo sexuálneho zneužívania čelí bývalý vedúci detského tábora.

6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Na pôde Okresného súdu Bratislava II v utorok pokračuje hlavné pojednávanie s režisérom a bývalým vedúcim detského tábora Chachaland Romanom Paulínym, ktorý je stíhaný pre údajný pomer s maloletou účastníčkou tábora Katarínou Danovou.

Spomedzi šiestich predvolaných svedkov pred súdom vypovedala aj bývalá spolužiačka Danovej zo základnej školy Alexandra. Podľa jej výpovede sa jej Danová zverila v roku 2004, keď mala 13 rokov, že má priateľa Romana a ten má 40 rokov.

Navštevovala ho na izbe

Danová sa podľa svedkyne najskôr javila zaľúbená, pričom bola napríklad svedkom toho, ako sa bozkávali v kine. Neskôr išla na odporúčanie Danovej aj do Chachalandu. Danová pritom podľa nej navštevovala obžalovaného na izbe.

„Čo sa tam dialo, to neviem," povedala svedkyňa. Zároveň uviedla, že poškodená mala v rámci tábora pre vzťah s Romanom Paulínym rôzne výhody.

Nevhodná komunikácia

Danová podľa svedkyne neskôr uviedla, že s Romanom Paulínym sa chce rozísť, ten to však odmietol.

„Písal jej SMS, že si ublíži, že sa zabije," uviedla svedkyňa. Takisto doplnila, že s obžalovaným neskôr sama komunikovala cez mobilné aplikácie, pričom on sa jej pýtal na jej sexuálne skúsenosti a intímnosti.

„Povedal, že je lepšie začínať so sexuálnym životom skôr," povedala s tým, že neskôr s ním komunikáciu ukončila.

Roman Paulíny čelí obžalobe zo sexuálneho zneužívania. Podľa prokuratúry mal totiž vzťah s bývalou účastníčkou tábora Katarínou Danovou v období rokov 2003 až 2006. Na začiatku predmetného obdobia malo dievča 13 rokov. O prípade hovorila Katarína Danová verejne až v dospelosti. Roman Paulíny vinu odmieta s tým, že išlo len o kamarátsky vzťah.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie