• Dnes je: Piatok 27. mája 2022 meniny má Iveta

Pojednávanie v kauze zločineckej skupiny takáčovcov pokračuje vypočúvaním poškodených

Pojednávanie v kauze zločineckej skupiny takáčovcov pokračuje vypočúvaním poškodených

V rámci súdneho procesu čelí obžalobe 17 osôb.

9.1.2022 (Webnoviny.sk) - V stredu 12. januára by pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku malo pokračovať hlavné pojednávanie v kauze zločineckej skupiny takáčovcov.

Prokuratúra v tomto prípade pôvodne podala obžalobu na 16 osôb pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, ale aj vydieranie, hrubý nátlak alebo poškodzovanie cudzieho majetku.

K predmetnej trestnej veci neskôr pripojili aj obžalobu proti advokátovi Martinovi R., ktorý podľa orgánov činných v trestnom konaní ovplyvňoval výpovede svedkov v trestných konaniach v prospech skupiny. Na stredajšom pojednávaní by súd mal začať s výsluchmi poškodených.

Prehlasujú sa za nevinných

Všetci obžalovaní na začiatku procesu pred súdom vyhlásili, že sú nevinní. Výnimkou bol len Pavol K., ktorý priznal vinu v bode 1 obžaloby, teda založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny.

Obžalovaný vyhlásil, že skutok ľutuje, vo veci ďalších aktivít, ktoré sú mu kladené za vinu, sa cíti nevinný. Obžalovaný Henrich S. sa v niektorých bodoch odmietol vyjadriť, v iných sa cíti nevinný.

Výpalníctvo či herne

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne.

Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci, sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K. prezývaný Kudla.

Ten si momentálne odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího. Národná kriminálna agentúra podnikla voči členom skupiny v roku 2017 akciu Aladin a následne v roku 2019 aj akciu Apač.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie